Zaproszenie na wykłady w ramach XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia, które zostały zorganizowane w ramach obchodów XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki.

W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, które mieści się przy ul. Akademickiej 15, odbędą się dwa niezwykle ciekawe wykłady popularnonaukowe.

Już 13 września (godz. 9.15-9.45) w ramach „Ogrodów podróży” wykład pt. Odczep się archeologio – czyli archeolog w podróży wygłosi prof. dr hab. Andrzej Kokowski z Instytutu Archeologii UMCS.

Z kolei dzień później, 14 września (godz. 12.00-12.45), w ramach „Ogrodów ekologii” będzie można wysłuchać wykładu prof. Stefaana Poedtsa z Instytutu Fizyki UMCS i Katedry Matematyki Katolickiego Uniwersytetu w Leuven (Belgia) pt. Predicting extreme space weather: an extreme challenge!.

XVIII Lubelski Festiwal Nauki odbywa się w dniach 10–16 września 2022 r. w Lublinie pod hasłem „Ogrody nauki”. W tym roku funkcję lidera objął Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie aktywnie włączył się we współorganizację jednego z największych festiwali naukowych w kraju, którego głównym celem jest upowszechnianie, promowanie oraz popularyzowanie nauki i badań naukowych w społeczeństwie.

Zachęcamy do uczestnictwa!

 

    Aktualności

    Data dodania
    12 września 2022