Za nami Piknik Pracowników ZUL

W sobotę, 3 czerwca w malowniczych przestrzeniach Ogrodu Botanicznego pracownicy czterech lubelskich uczelni wraz z rodzinami mieli okazję do wspólnej zabawy i przyjemnego spędzenia czasu. Tego dnia odbył się Piknik Pracowników ZUL – wydarzenie tradycyjnie organizowane przez UMCS, ale tym razem mające nową, międzyuczelnianą formułę.

Piknik uroczyście zainaugurowali przedstawiciele władz rektorskich uczelni zrzeszonych w ZUL, którzy wyrazili radość z możliwości wspólnej organizacji przedsięwzięcia, a przy tym integracji społeczności akademickiej.

Uczestnikom pikniku zapewniono wiele atrakcji. Na najmłodszych w specjalnie wydzielonej strefie ogrodu czekały m.in. lubiane przez nich dmuchane zamki i zjeżdżalnie, samochodziki elektryczne, eurobangee, gigantyczne bańki mydlane oraz przejażdżki konne. O aktywne i twórcze spędzenie czasu przez dzieci zadbali natomiast animatorzy, czyli studenci z kół naukowych, w tym z Koła Naukowego Pedagogów i Animatorów Zabawy UMCS.

Każda z uczelni przygotowała własne stanowiska będące miejscem interesujących pokazów i warsztatów zarówno dla ciekawych świata dzieci, jak i ich rodziców oraz opiekunów. Dzięki temu można było m.in. poznać zasady pierwszej pomocy, zobaczyć łazika marsjańskiego, poszukiwać alergenów czy odwiedzić wioskę słowiańską.

Podczas wydarzenia Uniwersytet Dziecięcy UMCS zorganizował II Mistrzostwa Polski w Płukaniu Lubelskiego Bursztynu, w których mogli wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, ponieważ stanowiły okazję do samodzielnego poszukiwania tych niezwykłych kamieni.

Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników sportu. Centrum Kultury Fizycznej UMCS na swoim stoisku zachęcało do analizy składu ciała i pomiaru siły dłoni. Chętni mogli ponadto zagrać w darta elektronicznego, boule, sprawdzić się w rzutach bezpiecznym oszczepem, a nawet rywalizować ze sobą podczas zabawy o wdzięcznej nazwie „Stopa teściowej”.

Piknik obfitował także w bogaty program artystyczny. Na scenie tego dnia wystąpili: rockandrollowa grupa „Duck&Doll”, absolwentka Uniwersytetu Medycznego Katarzyna Góras oraz Natalia Wilk przy akompaniamencie Tomasza Momota i Bartka Garczyńskiego. Muzyczną atrakcją wieńczącą wydarzenie był koncert „Oczarowani Wodeckim” w wykonaniu solistów z lubelskich uczelni z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Tomasz Momota. Wśród wielu wspaniałych utworów z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego znalazły się takie klasyki jak: Chałupy welcome to, Zacznij od Bacha czy Lubię wracać tam, gdzie byłem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    7 czerwca 2023