Wystawa „Turystyczne perełki Henanu i Lubelskiego”

„Turystyczne perełki Henanu i Lubelskiego” to tytuł wystawy, która 14 grudnia br. została otwarta w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS.

W wernisażu uczestniczyli przedstawiciele władz i branży turystycznej z prowincji Henan oraz województwa lubelskiego, a także pracownicy UMCS.

Henan to chińska prowincja o powierzchni 167 000 km2 i populacji liczącej ponad 106 milionów osób ze stolicą w mieście Zhengzhou. Pod względem powierzchni jest to piąta prowincja w Chinach. Od 2005 roku jest partnerskim regionem województwa lubelskiego.

Prowincja Henan znajduje się w centralnych Chinach, wzdłuż środkowych i dolnych dopływów Żółtej Rzeki. Jako miejsce silnie związane z początkami cywilizacji i narodu chińskiego, Henan uważany jest za „Naturalne Muzeum Historii Chin”. Prowincja ta jest miejscem narodzin kung-fu, stworzonego przez mnichów z klasztoru Shaolin i stylu taijiquan wypracowanego przez rodzinę Chen. Znajduje się tam pięć obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO: Jaskinie Smoczych Wrót w Luoyang, historyczne budowle w „Centrum Nieba i Ziemi” w pobliżu miasta Dengfeng, ruiny Yin Xu w okolicy miasta Anyang oraz odcinki Jedwabnego Szlaku i Wielkiego Kanału. Zhengzhou, stolica Prowincji Henan, to jedna z historycznych stolic Państwa Środka, która obecnie stała się centrum handlu środkowych Chin.  

Kolekcja zdjęć przedstawia główne atrakcje turystyczne w następujących miastach: Zhengzhou, Kaifeng, Luoyang, Jiaozuo, Sanmenxia, Xinyang, Zhumadian, Xinxiang i Anyang.

Fot. Maciej Przysucha

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    16 grudnia 2015