Wyruszył pierwszy transport z UMCS z pomocą dla Ukrainy

Dziś rano spod naszej Akademickiej Stołówki UMCS „Trójka” przy ul. Langiewicza 16 wyruszył pierwszy transport zebranych darów do miasta Chmielnicki w Ukrainie. Przekazane rzeczy zostaną przeznaczone dla stacjonującego tam szpitala. Wśród darów znalazły się m.in. środki medyczne tj. materiały opatrunkowe, środki dezynfekcyjne, leki przeciwbólowe, wyposażenia apteczek, strzykawki, niezbędne preparaty i leki, środki czystości oraz ubrania, buty, śpiwory, koce, woda czy produkty spożywcze do bezpośredniego spożycia i te z długim terminem ważności, takie jak konserwy, cukier czy słodycze.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym zbiórką na naszej uczelni za przynoszenie darów, okazaną życzliwość, zaangażowanie i wsparcie w pomoc na rzecz Ukrainy. Dzięki Waszej błyskawicznej mobilizacji, fantastycznej reakcji i Waszym wielkim sercom w niemal jeden dzień udało nam się zebrać cały tir potrzebnych rzeczy. Jesteście niesamowici!

Jednocześnie przypominamy, że to nie koniec i nieustannie działamy! Dalej prowadzimy stacjonarną zbiórkę i zachęcamy do przynoszenia darów do sali coworkingowej w Akademickiej Stołówce UMCS „Trójka” przy ul. Langiewicza 16 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18. Można przynieść m.in. żywność długoterminową i wodę, artykuły higieniczne, środki medyczne, ciepłe ubrania, śpiwory oraz koce.

- Jeśli tylko pojawi się taka potrzeba, to będziemy zbierać dary również w weekendy – deklaruje Patryk Bukała, przewodniczący Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS i dodaje, że odzew wśród studentów naszej uczelni jest ogromny, do pomocy przy zbiórce zgłosiło się wielu wolontariuszy.

Oprócz zbiórki stacjonarnej nasza Uczelnia uruchomiła zbiórkę pieniężną pod linkiem: https://zrzutka.pl/cx62ur. Zgromadzone fundusze zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych środków dla osób z Ukrainy, w tym rodzin naszych Studentów.

Do tej pory, w ciągu zaledwie kilku dni, zebraliśmy ponad 20 000 złotych.

Fot. Robert Kłysz

    Aktualności

    Data dodania
    1 marca 2022