Wizyta Sofii Ennaoui na UMCS

22 czerwca br. Rektor UMCS prof. dr hab. Radosław Dobrowolski gościł Sofię Ennaoui, polską lekkoatletkę, zawodniczkę klubu AZS UMCS Lublin.

Czwartkowe spotkanie dotyczyło m.in. zagadnień związanych z rozwojem dalszej współpracy oraz pomysłów i planów na przyszłość. W rozmowach udział wzięli również: trener Sofii Ennaoui – Wojciech Szymaniak oraz wiceprezes AZS UMCS Lublin Dominik Małys.

Dzień wcześniej Sofia Ennaoui wzięła udział w oficjalnym zakończeniu pierwszego sezonu Akademii Lekkiej Atletyki AZS UMCS Lublin i na lubelskim Stadionie Lekkoatletycznym Ambasadorka Akademii rozdała młodym adeptom „Królowej Sportu” pamiątkowe dyplomy ukończenia pierwszego roku szkolenia.

Sofia Ennaoui związana jest z klubem AZS UMCS Lublin od 2019 roku. Ta polska atletka specjalizuje się w biegach średnich oraz długich i na swoim koncie ma wiele sportowych sukcesów. M.in. jest finalistką Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, wicemistrzynią Europy z 2018 na dystansie w biegu na 1500 metrów, srebrną medalistką Mistrzostw Europy (Berlin 2018) oraz Halowych Mistrzostw Europy (Glasgow 2019). Również tegoroczny sezon halowy był dla Sofii Ennaoui niezwykle udany, np. lutym podczas mityngu World Indoor Tour Gold w Birmingham wywalczyła trzecie miejsce i uzyskując czas 2.35,69, pobiła halowy rekord Polski w biegu na 1000 m, z kolei w marcu zdobyła brązowy medal w trakcie halowych mistrzostw Europy w Stambule.

Fot. Klaudia Olender

    Aktualności

    Data dodania
    23 czerwca 2023