Wizyta Ambsador Królestwa Niderlandów na UMCS

10 maja br. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej odwiedziła Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce JE Daphne Bergsma. Po wizycie na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa dyplomatka spotkała się również z władzami Uczelni.

Przypadający w maju Dzień Europy to dobra okazja, by porozmawiać o solidarności międzynarodowej, dowiedzieć się więcej o roli i funkcjonowaniu Unii Europejskiej, a także pracy dyplomaty. To właśnie o tym opowiadała w środę Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce Daphne Bergsma, wygłaszając gościnny wykład w Auli Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS.

Spotkanie było skierowanie przede wszystkim do studentów, ale także wszystkich osób zainteresowanych tematyką stosunków międzynarodowych, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Organizatorem inicjatywy był Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS.

Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce spotkała się również z władzami naszej Alma Mater: drem hab. Zbigniewem Pastuszakiem, prof. Uczelni, prorektorem ds. rozwoju i współpracy z gospodarką; prof. dr hab. Dorotą Kołodyńską, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia; drem hab. Arkadiuszem Berezą, prof. Uczelni, prorektorem ds. ogólnych; prof. drem hab. Markiem Pietrasiem, dyrektorem Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS oraz drem Andrzejem Demczukiem z Katedry Stosunków Międzynarodowych UMCS. W spotkaniu wzięła udział również Enita Dautović, z-ca Szefa Działu Politycznego Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce.

Daphne Bergsma jest magistrem antropologii kulturowej na Uniwersytecie w Amsterdamie. W 1987 r. rozpoczęła pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Od 19 sierpnia 2019 r. jest Ambasadorem Królestwa Niderlandów w RP, akredytowanym również w Białorusi.

Fot. Klaudia Olender

Fot. Ihor Kolisnichenko

    Aktualności

    Data dodania
    11 maja 2023