Wizyta Ambasadora Japonii w Polsce na UMCS

W środę, 30 czerwca br. gościliśmy w naszej Alma Mater JE Ambasadora Japonii w Polsce pana Akio Miyajima wraz z panią Tae Sato-Takita, Drugą Sekretarz w Dziale Ekonomii Ambasady Japonii. Gościom towarzyszyła pani Elżbieta Korona – tłumacz i urzędnik z Działu Ekonomii Ambasady Japonii.

Goście spotkali się z przedstawicielami władz rektorskich UMCS: JM Rektorem prof. dr. hab. Radosławem Dobrowolskim oraz Prorektorem ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. dr. hab. Wiesławem Gruszeckim w celu omówienia możliwości i zakresu współpracy. Na spotkaniu był obecny również prof. dr hab. Leszek Leszczyński – Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych, który prowadził wieloletnią współpracę badawczą z instytucjami z Japonii, oraz dr Olga Pliszczyńska-Mokijewska –Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Podczas spotkania JM Rektor zaprosił JE Ambasadora do wzięcia udziału w inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na UMCS, co zostało przyjęte z aprobatą. Pan Ambasador również wyraził chęć wygłoszenia w przyszłości wykładu otwartego dla studentów UMCS.

Fot. B. Proll

    Aktualności

    Autor
    Agnieszka Stańczak
    Data dodania
    1 lipca 2021