UMCS wsparł akcję „Szlachetna Paczka”

Pracownicy, doktoranci, studenci i absolwenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w zbiórkę darów w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Inicjatywa na naszym Uniwersytecie była realizowana w dniach 24 listopada – 8 grudnia 2021 r. Koordynowali ją pracownicy Centrum Prasowego i Centrum Promocji oraz studenci z Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS.

W tym rok nasz Uniwersytet wsparł mamę samotnie wychowującą troje dzieci. P. Alicja oraz najstarszy, szesnastoletni syn Franciszek mają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Trzynastoletni syn Marek jest niepełnosprawny intelektualnie w stopniu lekkim i wymaga opieki psychologa i logopedy. Córka Giza ma z kolei wrodzoną wadę bioder i problemy z chodzeniem. Rodzina była narażona na wieloletnią przemoc ze strony męża p. Alicji. Mimo że nie jest łatwo, od miesiąca czują się bezpiecznie w mieszkaniu socjalnym, które otrzymali. Rodzina buduje przyszłość od zera. P. Alicja jest bardzo opiekuńczą matką. Najwięcej troski wymaga Franciszek, który jest najmniej samodzielny. Chłopiec lubi słuchać muzyki i układać puzzle – to go wycisza. Giza uczęszcza do szkoły zawodowej i marzy o projektowaniu odzieży. Marek zaś chce zostać w przyszłości kucharzem, dlatego najwięcej pomaga mamie w kuchni.

Odpowiedź społeczności akademickiej na apel o pomoc przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu członków naszej akademickiej wspólnoty udało się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny zgłoszone wolontariuszom. Potrzebujący otrzymali m.in.: wersalkę, odkurzacz, czajnik, maszynę do szycia dla dziewczynki, która uczy się zawodu w technikum odzieżowym, garnki, patelnie, koce, kołdry, poduszki, zeszyty i przybory szkolne, obuwie, ręczniki, pościel, żywność, środki czystości, kosmetyki itp.

Dary w obecności wolontariuszki ze Szlachetnej Paczki zostały przekazane w piątek 10 grudnia bezpośrednio rodzinie. Łącznie społeczność akademicka UMCS przekazała potrzebującym 34 paczki z różnego rodzaju artykułami.

Wyrażamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się polepszenia warunków życia rodziny i stanie się początkiem pozytywnych zmian w jej życiu.

    Aktualności

    Data dodania
    10 grudnia 2021