Trwa ofensywa AZS UMCS

AZS UMCS i KTS Optima Lublin podpisały umowę. Podczas konferencji prasowej 20 sierpnia 2013 r. oba kluby zadeklarowały chęć długoterminowej współpracy.

Porozumienie zakłada zgłoszenie drużyny do rozgrywek ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym pod wspólną nazwą AZS UMCS KTS Optima Lublin.

„AZS UMCS kontynuuje swoją sportową ofensywę i dzięki współpracy z KTS Optima otworzył się na kolejną dyscyplinę. Współpraca z UMCS to także realizacja długofalowej polityki KTS Optima, która zmierza do stworzenia w Lublinie silnego ośrodka szkoleniowego” – powiedział Dariusz Gaweł, Prezes KU AZS UMCS.

Z kolei Marcin Pawlak, Prezes KTS Optima, podkreślał, że jest to niezwykle ważny krok w historii klubu: „Współpraca z UMCS pozwoli na stworzenie optymalnych warunków do treningu i nauki dla zawodniczek i zawodników. Już w tym roku Kinga Jabłońska zdecydowała się podjąć studia w Uniwersytecie, wybierając filologię angielską. W obecnym zespole są kolejne zawodniczki, które w perspektywie najbliższych lat mogą podejmować studia na lubelskiej uczelni. Dalszy rozwój szkolenia sportowego w Lublinie stanowi więc doskonałą promocję Uczelni wśród młodych sportowców”.

W konferencji uczestniczyły również autorki awansu do ekstraklasy: Renata Gumula, Kinga Jabłońska i Sylwia Pawlak. Zespół AZS UMCS KTS Optima będzie rozgrywał swoje mecze w hali AOS UMCS przy ul. Langiewicza 22.

    Aktualności