Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska na Liście Stu 2023

Już po raz 21. portal „Puls Medycyny” ogłosił wyniki rankingu Lista Stu. Miło nam poinformować, że wśród 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie po raz trzeci z rzędu znalazła się prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii, zastępczyni dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii-Curie-Skłodowskiej.

Ten prestiżowy plebiscyt, organizowany przez „Puls Medycyny”, wyróżnia osoby mające wyjątkowy wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz poprawę stanu systemu ochrony zdrowia w Polsce. W 21. edycji zastawienia w kategorii „Medycyna” prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska znalazła się na 83 miejscu, awansując o dziewięć pozycji w górę w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska to znana mikrobiolog specjalizująca się w wirusologii i immunologii z 30-letnim doświadczeniem naukowo-dydaktycznym. Na swoim koncie ma ponad 160 recenzowanych artykułów z zakresu wirusologii i immunologii, a Jej publikacje były cytowane ponad 1800 razy. Prof. Szuster-Ciesielska jest także uznaną popularyzatorką nauki. Na swojej stronie, którą obserwuje ponad 21 tys. osób, popularyzuje szeroko pojętą wiedzę z zakresu immunologii człowieka, wirusologii i wakcynologii. Za swoją działalność popularyzatorską została wyróżniona m.in. tytułem „Promotora wiedzy” oraz wcześniej już dwukrotnie znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia za rok 2021 oraz 2022.

W tegorocznym zestawieniu znaleźli się także inni specjaliści z naszego miasta – pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak, neurolog, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii, konsultant wojewódzki w dziedzinie neurologii dla województwa lubelskiego; prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, spec. chorób wewnętrznych i hematologii, prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Badań Klinicznych, kierownik Zakładu Hematoonkologii Doświadczanej UM w Lublinie i lekarz kierujący Oddziałem Wieloprofilowym Zachowawczym SPSK4 oraz prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak, specjalista okulistyki, chirurgii okulistycznej, traumatologii narządu wzroku oraz okulistyki dziecięcej, prorektor ds. umiędzynarodowienia i cyfryzacji UM w Lublinie oraz kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej, prezes Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.
Po raz kolejny plebiscyt Lista Stu został poszerzony także o kategorię „Promotor wiedzy”. W tym roku tytuł ten otrzymał m.in. lek. med. Jakub Kosikowski, rezydent onkologii klinicznej w COZL, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej.

Za osobę najbardziej wpływową w polskiej medycynie kapituła uznała w tym roku prof. Macieja Banacha, specjalistę w dziedzinie kardiologii, hipertensjologii i lipidologii, kierownika Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Z kolei za osobę mającą największy pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce już po raz trzeci jury uznało Macieja Miłkowskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, odpowiedzialnego m.in. za Departament Polityki Lekowej i Farmacji.

Ranking Lista Stu organizowany przez „Puls Medycyny” powstaje we współpracy z kapitułą konkursu, której członkowie, zaproszeni przez redakcję, zmieniają się co roku. Jak podaje organizator, w tegorocznym plebiscycie kandydatów oceniało 45 ekspertów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pełna lista nagrodzonych na stronie pulsmedycyny.pl.

    Aktualności

    Autor
    Klaudia Olender
    Data dodania
    5 marca 2024