Podsumowanie AZS Balkon Run

Trwający od 15 do 21 kwietnia br. AZS Balkon Run dotarł do mety. Na koncie akcji charytatywnej udało się zebrać ponad 4700 zł. Cała kwota zostanie przekazana na zakup środków ochrony osobistej dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

W biegu domowym na dystansie 5 kilometrów udział wzięło 193 uczestników, którzy łącznie przemierzyli drogę ponad 965 kilometrów! Celem zbiórki było zebranie 2000 złotych, ale ta kwota została znacznie przekroczona ‒ wyniosła przeszło 4700 złotych!

- Mogę powiedzieć: udało się! Cel został osiągnięty, i to z naddatkiem. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy. Zaangażowało się naprawdę mnóstwo osób. Nie tylko ze środowiska akademickiego czy sportowego. Biegali z nami także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W formie ciekawostki mogę dodać, że najodleglejsze zgłoszenie do AZS Balkon Run otrzymaliśmy z Kuwejtu! To pokazuje, że akcja dotarła naprawdę daleko - mówi współtwórca oraz koordynator wydarzenia, Dominik Małys.

Mimo że bieg oficjalnie dotarł do mety, to zbiórka na rzecz SPSK4 w Lublinie trwa jeszcze przez 12 dni. Jeśli ktoś chciałby ją wesprzeć, można to zrobić pod linkiem: https://zrzutka.pl/jf3569

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    23 kwietnia 2020