Podczas ferii Lumina Park w Lublinie będzie otwarty codziennie

Jeśli w ferie chcecie wyruszyć w fantastyczną świetlną podróż dokoła świata, odwiedzając m.in. Chile, USA i Meksyk, Rosję, Chiny czy Japonię oraz wiele innych magicznych zakątków w blasku pięknych iluminacji, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Lumina Park "Botaniczna Podróż" na terenie naszego Ogrodu Botanicznego będzie otwarty przez siedem dni w tygodniu, od g. 17:20 do 21:00.

Podczas multimedialnego spaceru "Botaniczna Podróż" po bajkowej krainie wśród pięknej roślinności Ogrodu możecie dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących drzew i krzewów różnych kontynentów, równocześnie odkrywając kolejne scenerie wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi. To pierwsza tego typu atrakcja w regionie, która powstała dzięki współpracy firmy Lumina i Ogrodu Botanicznego UMCS.

Na zwiedzających czeka wiele wizualnych atrakcji, utrzymanych w konwencji podróży, przybliżających różne zakątki świata, m.in.: czerwony autobus, kolorowy balon, podświetlany samolot, rowery, statki, magiczne grzybki, gwiazdki czy ptaki, stanowiące ciekawe scenerie do niepowtarzalnych ujęć. Kilometrowa ścieżka edukacyjna składa się z 18 stacji, zbudowanych z 20 tysięcy punktów świetlnych i 20 km instalacji elektrycznych, do których wykorzystano 120 reflektorów. Dodatkowo uczestnicy „Botanicznej Podróży” mogą liczyć na wiele dźwiękowych niespodzianek.

Wrocławska spółka Lumina to firma specjalizująca się w organizacji parków iluminacji, powstała z inicjatywy giełdowej firmy ATM – największego polskiego producenta TV oraz spółki Topacz Investments – właściciela kompleksu hotelowego Zamek Topacz Art & SPA. W tym roku Lumina zorganizuje Parki Iluminacji w Zamku Topacz k. Wrocławia, w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie, w Ogrodzie Dendrologicznym w Poznaniu oraz w Bydgoszczy w Parku Leśnym – Myślęcinek.

Ogród Botaniczny UMCS jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną Uniwersytetu. Zajmuje powierzchnię 21,25 ha w północno-zachodniej części Lublina i posiada prawie 7 000 gatunków i odmian roślin zebranych i rosnących w kilkunastu tematycznych działach i kolekcjach. Podstawową funkcją Ogrodu jest gromadzenie materiału roślinnego z całego świata, dokumentacja naukowa tych zbiorów dla celów badawczych i dydaktycznych oraz prowadzenie działań na rzecz ochrony i zachowania różnorodności biologicznej. Z zasobów roślinnych i walorów przyrodniczych Ogrodu korzystają nauczyciele i uczniowie przedszkoli, szkół Lublina i Lubelszczyzny, pracownicy i studenci lubelskich i krajowych szkół wyższych. Odbywają się tu zajęcia terenowe, praktyki szkolne i studenckie oraz staże zawodowe. Ogród UMCS to bardzo chętnie odwiedzane miejsce wypoczynku, atrakcja turystyczna miasta oraz stały punkt przyrodniczych wycieczek i pozaszkolnej edukacji.

Lumina Park w Lublinie będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych do 28 lutego br., od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 17:20 do 21:00 (ostatnie wejście o godzinie 20:00).

Bilety dostępne są na stronie: bilety.luminapark.pl oraz w kasie Ogrodu Botanicznego.

Gości obowiązuje następujący cennik:

Poniedziałek - czwartek:

Bilet ulgowy* - 20 zł
Bilet normalny - 23 zł
Bilet rodzinny** - 79 zł

Piątek - niedziela:

Bilet ulgowy* - 23 zł
Bilet normalny - 26 zł
Bilet rodzinny** - 89 zł

*Bilet ulgowy: uczniowie, studenci (do 26. roku życia), emeryci, renciści, osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie

    Aktualności

    Data dodania
    16 lutego 2022