Podcasty popularnonaukowe z udziałem ekspertów z UMCS

UMCS to uczelnia dbająca nie tylko o upowszechnianie nauki i kultury, ale także podążająca za nowoczesnymi trendami. W związku z tym stworzony został kanał z podcastami pod nazwą „Głos nauki”!

Podcasty są publikacjami w formie dźwiękowej (najczęściej w postaci odcinków) dostępnymi za pośrednictwem platform i aplikacji pozwalających na ich odsłuchiwanie w dowolnym momencie. Są nowym trendem w komunikacji, cieszą się popularnością i docierają do szerokiego grona odbiorców. Stanowią nowoczesny, atrakcyjny i jednocześnie przystępny sposób dzielenia się ekspercką wiedzą oraz doświadczeniem z różnych dziedzin.

W poszczególnych odcinkach „Głosu nauki” (trwających od 15 do 20 minut) prezentowane są ciekawe zagadnienia naukowe związane z zakresem badań naszych pracowników naukowych, doktorantów i studentów (w formie miniwykładów bądź wywiadów/rozmów). Materiały można odsłuchać w aplikacjach Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Podcast Addict i Castbox oraz na stronie www.umcs.pl. Inicjatywa ta umożliwi atrakcyjne promowanie nauki i poszerzanie wiedzy odbiorców, a także będzie wspaniałą okazją do pochwalenia się naukowymi odkryciami i sukcesami.

Wszystkich pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów gorąco zachęcamy do zgłaszania chęci udziału w podkaście w roli eksperta wraz z propozycjami tematów za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. 

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt: promocjanauki@poczta.umcs.lublin.pl

Formularz zgłoszeniowy – promocja nauki

Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Prywatność - Warunki

    Aktualności

    Data dodania
    25 stycznia 2021