Podcasty popularnonaukowe z udziałem ekspertów z UMCS

Szanowni Państwo,

zachęcamy do włączenia się w tworzenie podcastów z cyklu „Głos nauki” i zgłaszania własnych pomysłów z zakresu dziedzin, w których Państwo się specjalizują.

Podcasty to publikacje głosowe zyskujące w ostatnich czasach coraz bardziej na popularności, dostępne za pośrednictwem platform internetowych i aplikacji umożliwiających ich odsłuchiwanie w dowolnym miejscu i czasie. Ze względu na możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców stanowią doskonałą okazję do dzielenia się wiedzą, przekazywania jej w ciekawy sposób, a tym samym do szeroko rozumianego popularyzowania nauki.

Biorąc pod uwagę olbrzymie walory tej formy komunikacji, zespół Centrum Prasowego UMCS od ponad roku wspólnie z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie realizuje tę inicjatywę. Do tej pory udało nam się przygotować aż 19 odcinków, w których poruszyliśmy tematy dotyczące m.in. sytuacji na granicy z Białorusią, oddziaływania wirusów na ludzki organizm i wpływu pandemii na nasze życie, badań polarnych prowadzonych na Spitsbergenie, humanistyki cyfrowej czy strategii Europejskiego Zielonego Ładu. Każdy odcinek jest dodatkowo transkrybowany, dzięki temu materiał pojawia się także na łamach „Wiadomości Uniwersyteckich”. Obie formy, zarówno głosowa, jak i pisana, są bardzo chętnie wykorzystywane przez media.

Osoby zainteresowane udziałem w inicjatywie zapraszamy do dokonania zgłoszenia za pomocą formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. W dalszej kolejności skontaktuje się z Państwem pracownik Centrum Prasowego w celu ustalenia szczegółów dotyczących nagrania.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

    Aktualności

    Data dodania
    22 listopada 2021