Medalistki olimpijskie z Tokio nagrodzone przez Rektora UMCS

3 września 2021 r. Rektor UMCS prof. dr hab. Radosław Dobrowolski gościł w Rektoracie studentki Wydziału Prawa i Administracji UMCS, medalistki Igrzysk Olimpijskich z Tokio: Małgorzatę Hołub-Kowalik oraz Malwinę Kopron. W spotkaniu udział wzięli także: Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. dr hab. Dorota Kołodyńska, Prorektor ds. ogólnych dr hab. Arkadiusz Bereza, prof. Uczelni oraz Wojciech Gałat z KU AZS UMCS. Reprezentantki Polski otrzymały od Rektora prof. Radosława Dobrowolskiego listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia sportowe.

Przypomnijmy, że Małgorzata Hołub-Kowalik to dwukrotna medalistka niedawno zakończonych igrzysk. W sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów sięgnęła po złoto, z kolei razem ze sztafetą pań na tym samym dystansie wywalczyła srebro. Lekkoatletka AZS UMCS Lublin na swoim koncie ma już medale wszystkich imprez międzynarodowych rangi mistrzowskiej. Jest także mistrzynią Polski.

Młociarka Malwina Kopron z Japonii wróciła z brązowym krążkiem. Jest to jej największy sukces w karierze. Wcześniej (w 2017 r.) została trzecią zawodniczką świata podczas mistrzostw rozgrywanych w Londynie. Pochodząca z Puław Malwina Kopron ma na swoim koncie dwa tytuły mistrzyni Polski.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    6 września 2021