Maciej Cieciora laureatem nagrody „Pro Juvenes”

Maciej Cieciora, student Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, zdobył nagrodę „Pro Juvenes” w kategorii „Student zaangażowany społecznie”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej od 2013 roku.

Na naszej Alma Mater mamy wielu zdolnych żaków. Jednym z nich jest Maciej Cieciora, student I roku II stopnia International Relations na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS, który kilka dni temu zwyciężył w prestiżowym konkursie „Pro Juvenes” w kategorii „Student zaangażowany społecznie”.

„Pro Juvenes” to konkurs organizowany przez Parlament Studentów RP od 2013 roku. Już po raz dziewiąty plebiscyt wyłonił najbardziej zaangażowanych studentów i studentki oraz najlepsze inicjatywy i organizacje, wspierające środowisko studenckie. Laureaci 11 kategorii w tegorocznej edycji „Pro Juvenes” zostali wybrani na podstawie głosowania internetowego.

Maciej Cieciora to 22-letni student, który aktywnie uczestniczy w życiu naszej Alma Mater. Jego działania na rzecz uczelni rozpoczęły się od członkostwa w Studenckim Kole Dziennikarskim. Później pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Promocji i Marketingu w Zarządzie Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS, gdzie razem z koleżankami i kolegami działał na rzecz społeczności akademickiej. W ostatnim roku Maciej Cieciora prowadził webinary dla kandydatów na studia. Koordynował również działania związane z organizacją wydarzeń w skali kraju, m.in.: Zjazd Forum Uniwersytetów Polskich, Finał projektu „Młodzi na Rynku Pracy” czy Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej. Ponadto współpracuje z jednostkami akademickimi takimi jak: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka” oraz Centrum Promocji UMCS.

Maciej Cieciora od początku działalności w samorządzie studenckim bezinteresownie pomaga studentom zagranicznym, którzy w czasie pandemii spędzali czas zamknięcia w akademikach. Dodatkowo wraz z dr Eweliną Panas, pełnomocnikiem rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia, współrealizuje projekty w środowisku akademickim dla studentów zagranicznych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickich.

23 listopada Laureat nagrody „Pro Juvenes” spotka się z JM Rektorem UMCS.

Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. archiwum prywatne

    Aktualności

    Data dodania
    22 listopada 2021