Lubelskie Dni Promujące Zdrowie w CKF UMCS

29 maja br. na terenie Centrum Kultury Fizycznej UMCS odbyły się bezpłatne warsztaty praktyczne w ramach tegorocznych Lubelskich Dni Promujących Zdrowie. Ta organizowana przez nasze miasto inicjatywa ma na celu zachęcenie mieszkańców i mieszkanek Lublina do badań profilaktycznych oraz uczestnictwa w programach prozdrowotnych.

Nasza Uczelnia po raz kolejny włącza się w działania promujące zdrowie i aktywny styl życia. W poniedziałek pracownicy Centrum Kultury Fizycznej UMCS przygotowali dla mieszkańców naszego miasta trening rekreacyjny fitness oraz warsztaty nordic walking. Uczestnicy wydarzenia przy pomocy specjalnych urządzeń mogli także sprawdzić pomiary wskaźników i komponentów tkankowych swojego ciała, zmierzyć ciśnienie krwi oraz wartości tętna.

– W dzisiejszych czasach, w natłoku zadań i obowiązków często zapominamy o własnym zdrowiu. Dlatego poprzez tego typu akcje profilaktyczne pragniemy przypomnieć naszym mieszkańcom i mieszkankom o potrzebie dbania o siebie i swoich bliskich. Zachęcam do skorzystania z tegorocznej oferty Lubelskich Dni Promujących Zdrowie. Dzięki podmiotom medycznym i różnego rodzaju organizacjom działającym na terenie Lublina ponownie udało nam się stworzyć dostępną dla wszystkich szeroką ofertę badań i konsultacji obejmujących różne obszary medycyny – podkreśla Monika Lipińska, zastępca prezydenta miasta Lublin ds. społecznych.

Tegoroczne Lubelskie Dni Promujące Zdrowie potrwają do 2 czerwca.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: lublin.eu.

fot. Klaudia Olender

 

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    30 maja 2023