Konferencja prasowa władz uczelni

26 czerwca br. w Sali Senatu odbyła się konferencja prasowa dotycząca budowy Kampusu Zachodniego, wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu 75-lecia UMCS oraz bieżącej działalności Uniwersytetu (szkół doktorskich i nowej oferty kształcenia).

Fot. Bartosz Proll

W spotkaniu z przedstawicielami mediów wzięli udział:

 • Rektor UMCS, prof. dr hab. Stanisław Michałowski
 • Prorektor ds. Kształcenia, dr hab. Alina Orłowska, prof. UMCS
 • Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski
 • Kanclerz UMCS, Grażyna Elżbieta Fiok
 • Dyrektor Centrum Promocji UMCS, Marcin Gołębiowski.

Rektor UMCS przedstawił program obchodów jubileuszu Uczelni. Zaprosił także wszystkich zainteresowanych na Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS, który odbędzie się 14 września 2019 r. Główną gwiazdą wydarzenia będzie Urszula, która zaśpiewa swoje największe przeboje przy akompaniamencie zespołu Tomasz Momot Orkiestra. W trakcie konferencji prof. Stanisław Michałowski ogłosił, że modernizowany Kampus Zachodni będzie nosił imię Unii Lubelskiej: „Obchody 450-lecia Unii Lubelskiej to piękna okoliczność do nadania takiej nazwy”.

W trakcie konferencji przedstawiony został harmonogram prac odbywających się na Kampusie oraz pokazano zdjęcia z budowy. Kolejnym tematem spotkania były szkoły doktorskie, które powstały na UMCS w świetle nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Dodatkowo władze Uniwersytetu przedstawiły statystyki dotyczące trwającej rekrutacji na studia oraz nową ofertę kształcenia na rok 2019/2020.

  Aktualności

  Data dodania
  27 czerwca 2019