Koncert „Dla Ciebie, Polsko”

Już wkrótce odbędzie się Koncert Studenckich Zespołów Folklorystycznych pt. „Dla Ciebie, Polsko” z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. W związku z organizacją wydarzenia, 23 listopada 2018 r. w Sali Senatu UMCS odbyła się konferencja prasowa z udziałem Rektora UMCS prof. Stanisława Michałowskiego, Prorektor ds. Studenckich, prof. Urszuli Bobryk, dyrektora i kierownika artystycznego Zespołu Tańca Ludowego UMCS, Lecha Leszczyńskiego oraz kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, Hanny Aleksandrowicz.

Fot. Bartosz Proll

Inicjatorem koncertu jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Rektor UMCS podkreślił, że występ skierowany jest do wszystkich mieszkańców Lublina i okolic - Będzie to występ otwarty, który chcemy dedykować mieszkańcom Lublina i Lubelszczyzny. Chcemy pokazać piękno naszego folkloru, nasze dziedzictwo kulturowe i patriotyzm, który jest wpisany w funkcjonowanie tych zespołów.

Na scenie wystąpią wspólne cztery zespoły z lubelskich uczelni. Za scenariusz i reżyserię wydarzenia odpowiada Lech Leszczyński. Podczas spotkania z mediami, dyrektor ZTL UMCS podkreślał wyjątkowość występu - Jest to szczególny koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Taka okazja zdarza się raz w życiu. Z inicjatywy Rektora zebraliśmy cztery zespoły akademickie po to, żebyśmy mogli wspólnie zaprezentować program patriotyczny dla społeczeństwa Lublina. Zaprezentujemy tańce narodowe, pieśni patriotyczne, będzie też recytacja poezji. Koncert zakończymy wspólnym finałem, pięknym utworem „Piękna nasza Polska cała”.

Koncert odbędzie się 28 listopada 2018 r. o godz. 19:00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na scenie wystąpią: Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej im. Stanisława Leszczyńskiego, Zespół Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Występy zespołów poprzedzi krótkie wprowadzenie pt. „O Niepodległości w Lublinie”.

    Aktualności

    Data dodania
    23 listopada 2018