Koncert Charytatywny dla Julii Barabas

W czwartek, 19 stycznia mała sala widowiskowa Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą Koncertu Charytatywnego, zorganizowanego przez pracowników naszej Alma Mater na rzecz będącej w śpiączce Julii, córki dr Magdaleny Barabas z Instytutu Pedagogiki UMCS.

Gwoździem programu był występ Grupy Teatralnej Pracowników UMCS, która na chatkowej scenie pojawiła się dwukrotnie, prezentując żart sceniczny autorstwa Stanisława Lema pt. „Korzenie” oraz spektakl satyryczny „Rozmówki” w reżyserii Dariusza Borucha, na podstawie tekstów Stefani Grodzieńskiej, nie bez powodu okrzykniętej „królową polskiej satyry”.

Podczas wydarzenia wystąpili także Natalia Wilk i Tomasz Mamot oraz studenci Wydziału Artystycznego UMCS. Całość koncertu słowem poprowadziła Rzecznik Praw Akademickich UMCS prof. Katarzyna Dudka z Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

W czasie wydarzenia po raz kolejny wolontariusze zbierali do puszek dobrowolne datki w ramach koleżeńskiej zbiórki dla dr Magdaleny Barabas z Instytutu Pedagogiki UMCS i jej 18-letniej córki Julki, u której doszło do zatrzymania krążenia, w wyniku którego nastąpiło niedotlenienie mózgu. Od tego czasu nastolatka jest w śpiączce i aktualnie przebywa w Klinice Budzik w Olsztynie.

Ale to nie koniec naszych działań, bo zbiórki koleżeńskie prowadzone są na terenie całego Uniwersytetu.

Już w najbliższy poniedziałek (23 stycznia br.) w godzinach 10.00-14.00 w holu budynku Dużej Chemii na Wydziale Chemii UMCS (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 3) odbędzie się kiermasz charytatywny, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na leczenia i rehabilitację 18-letniej Julii oraz wsparcie jej rodziny.

W akcję pomocy włączył się także AZS UMCS. W czwartek (26 stycznia) w Hali MOSiR podczas meczu koszykarek Polski Cukier AZS UMCS Lublin i Casademont Zaragoza uczestnicy „zagrają wspólnie dla córki dr Magdaleny Barabas z Instytutu Pedagogiki UMCS”.

Przypominamy również, że Fundacja Akademia Odkrywców Sportu UMCS utworzyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl, poprzez którą cały czas można wpłacać dowolne środki pieniężne i tym samym pomóc rodzinie Julki, do czego gorąco zachęcamy.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    20 stycznia 2023