Internetowy hejt może zniszczyć życie

Zapraszamy do posłuchania kolejnego odcinka podcastu „Głos nauki” z udziałem dr Ilony Dąbrowskiej z Katedry Dziennikarstwa UMCS. Ekspertka opowiada o hejcie, czyli poważnym problemie społecznym, z którym obecnie mierzy się coraz więcej osób.

– Hejt rozpowszechnił się wraz z internetem określanym jako Web 2.0, czyli takim, który umożliwia użytkownikom tworzenie rozmaitych treści. (…) Dlaczego tak się dzieje? Dostaliśmy nowe narzędzie, do którego nie do końca byliśmy przygotowani, zwłaszcza młodzież. Brak edukacji medialnej w szkołach, a też po prostu taki szeroki brak świadomości spowodowały, że zachłysnęliśmy się tym medium.

 

Ilona Dąbrowska – doktor nauk społecznych w zakresie nauk o mediach zatrudniona w Katedrze Dziennikarstwa UMCS. Zajmuje się mediami społecznościowymi, produkcją medialną, dziennikarstwem internetowym, e-komunikacją oraz jej społecznymi i kulturowymi implikacjami. Ekspertka w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, przewodnicząca Zarządu Lubelskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, laureatka nagród w dziedzinach artystycznych: film i sztuki wizualne.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    29 listopada 2021