Finał IV Konkursu Wiedzy o Wykonywaniu Zawodu Radcy Prawnego

29 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie pierwszego etapu Konkursu Wiedzy o Wykonywaniu Zawodu Radcy Prawnego. Decyzją komisji konkursowej 5 osób zostało zakwalifikowanych do finału, który odbył się 20 maja w budynku Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.

Po intensywnych naradach jury w składzie: radca prawny dr hab. Arkadiusz Bereza, prof. Uczelni – prorektor ds. ogólnych, dziekan Rady OIRP w Lublinie; radca prawny Andrzej Wrona; radca prawny Katarzyna Filipek – prezes Zarządu Fundacji „Znam prawo”; radca prawny Ewa Urbanowicz – rzecznik prasowy OIRP oraz aplikant radcowski Magdalena Piekarczyk przyznało następujące miejsca:

 • I miejsce – Anna Sendejewicz,
 • II miejsce – Aleksandra Sołtys,
 • III miejsce – Nina Łuczywek (dodatkowo otrzymała nagrodę publiczności),
 • IV miejsce – Dominika Pszczoła,
 • V miejsce – Joanna Przybyło.

W konkursie mogli wziąć udział studenci II, III, IV i V roku prawa z całej Polski. Składał się on z dwóch etapów. W ramach pierwszego z nich należało napisać pracę, której hasłem przewodnim było: „Dopuszczalność reklamy usług prawnych świadczonych przez radcę prawnego”, natomiast drugi etap polegał na odpowiedzi na pytania jury w zakresie tematyki objętej pracą pisemną.

Konkurs został zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Profesji Prawniczych działające na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Patronatem honorowym objęła go OIRP w Lublinie.

Zwyciężczyni konkursu otrzymała nagrodę główną w postaci płatnej miesięcznej praktyki w Kancelarii Radców Prawnych Piotrowski & Wrona Spółka Partnerska, natomiast dla pozostałych finalistek przewidziano vouchery na książki w wysokości 500 i 300 zł.

Gratulujemy wszystkim laureatkom!

Źródło: Facebook Studenckie Koło Naukowe Profesji Prawniczych

  Aktualności

  Data dodania
  24 maja 2022