Dzień Kreatywności na Wydziale Humanistycznym

23 maja br. na Wydziale Humanistycznym UMCS odbył się Dzień Kreatywności. Jest to trzecia z cyklu imprez organizowanych przez Centrum Innowacji i Komercjalizacji Badań UMCS, która ma na celu zaangażowanie pracowników i studentów w życie Wydziału.

W trakcie Dnia Kreatywności studenci WH na tablicach ustawionych w holu zapisali swoje oczekiwania i opinie na temat Wydziału oraz przedstawili wizje uczelni swoich marzeń. Wypowiedzi dotyczyły czterech grup zagadnień:

  1. Co Ci się podoba na naszym Wydziale?
  2. Co chciałbyś/chciałabyś zmienić na naszym Wydziale?
  3. Czym Wydział może się pochwalić?
  4. Na uczelni Twoich marzeń: a) znajduje się…, b) nie brakuje…; c) można…

 

Wśród wpisów dominowały pozytywne opinie dotyczące aktywności studentów, prężnie działających organizacji studenckich oraz licznych wydarzeń organizowanych na Wydziale. Oczekiwania dotyczyły głównie zwiększenia liczby ogólnodostępnych nowych komputerów i niezakłóconego dostępu do Wi-Fi. W opinii uczestników Dnia Kreatywności Wydział może się szczególnie pochwalić nowymi kierunkami, np. Cyberkulturą, oraz barkiem „Bazylią”.

Do pomysłu zorganizowania Dnia Kreatywności bardzo życzliwie odniósł się Dziekan Wydziału Humanistycznego, dr hab. Robert Litwiński, prof. nadzw. W organizację imprezy zaangażowali się Marlena Grela, Karolina Radomska, Paulina Rodek, Michał Bigaj i Piotr Borowski z Rady Wydziałowej Studentów Wydziału Humanistycznego, wspierani przez mgr Joannę Kuropatnicką i Aleksandrę Jońską z SKNP UMCS.

Organizatorzy: dr Dagmara Kociuba – Koordynator CIKB UMCS przy wsparciu merytorycznym dr hab. Anny Jarosz-Wilkołazkiej, prof. UMCS, uczestniczki II edycji TOP 500 Innovators.

    Aktualności