Dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS na spotkaniu w Ambasadzie USA

13 września br. dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką na zaproszenie ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Marka Brzezinskiego uczestniczył w uroczystości objęcia obowiązków przez nowych dyplomatów amerykańskich w Polsce.

Doradcą Ambasadora ds. publicznych został Brian George, obowiązki zastępcy dyrektora ds. kultury objęła Monica Damberg-Ott, zaś stanowisko attaché ds. prasowych – Menaka M. Nayyar. Uroczystość odbyła się w rezydencji Ambasadora w Warszawie, a uczestniczyli w niej dyplomaci, przedstawiciele mediów oraz reprezentanci wybranych uczelni i organizacji społecznych.

Dr hab. Z. Pastuszak, prof. UMCS w trakcie spotkania z pracownikami Ambasady, w tym z dyrektor Moniką Rokicką (AIRC Coordinator at U.S. Embassy, Warsaw), omówił zagadnienia formalne dotyczące planowanego uruchomienia na naszej Uczelni jednostki organizacyjnej zajmującej się polsko-amerykańską współpracą kulturalną, biznesową i akademicką oraz w imieniu rektora UMCS prof. dr. hab. Radosława Dobrowolskiego zaprosił ambasadora M. Brzezinskiego do złożenia kolejnej wizyty na UMCS. Jego poprzednie spotkanie ze społecznością naszej Alma Mater odbyło się 7 grudnia 2022 r. w trakcie wykładu z serii „Diplomatic talks” (cyklu spotkań, podczas których Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS zaprasza ambasadorów akredytowanych w Polsce na dyskusje poświęcone współczesnym stosunkom międzynarodowym; relacja z grudniowego spotkania).

Fot. Archiwum prywatne Z. Pastuszaka

    Aktualności

    Data dodania
    14 września 2023