Delegacja Asseco na UMCS

W dniach 7-8 grudnia br. przebywała na UMCS, na zaproszenie prof. Ryszarda Naskręckiego, dyrektora ECOTECH Complex, delegacja Asseco: p. Daniel Lala, wiceprezes zarządu Asseco Data Systems i p. Robert Bagiński, prezes zarządu American Systems, firmy współpracującej z Asseco.

Asseco Poland S.A. jest największym dostawcą rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, jednostką dominująca w międzynarodowej grupy kapitałowej Asseco. Działa w ponad 50 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 24 000 osób.

Goście przeprowadzili rozmowy z rektorem prof. Radosławem Dobrowolskim, prorektorami: prof. Wiesławem Gruszeckim i prof. Zbigniewem Pastuszakiem oraz dyrektorem Instytutu Informatyki prof. Bogdanem Księżopolskim. Rozmowy koncentrowały się na możliwości nawiązania ścisłej współpracy pomiędzy UMCS a Asseco. Określono potencjalne obszary takiej współpracy oraz zakres możliwej do podpisania umowy. Pobyt w ECOTECH Complex oraz rozmowy z prof. Ryszardem Naskręckim, dyrektorem ECOTECH Complex dotyczyły możliwości włączenia tej jednostki w różne inicjatywy i działania podejmowane przez Asseco.

Ustalono, że kolejna runda takich rozmów odbędzie się w styczniu 2021 r. podczas kolejnej wizyty delegacji Asseco na UMCS.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Autor
    Agnieszka Stańczak
    Data dodania
    9 grudnia 2020