AZS UMCS Lublin rozszerza współpracę z firmą Luxiona

Pierwsza umowa pomiędzy AZS UMCS a firmą Luxiona została podpisana we wrześniu 2020 roku i gwarantowała wsparcie futsalistów w rozgrywkach pierwszoligowych. Po dwóch latach dobrej współpracy, przyszedł czas na kolejne rozszerzone porozumienie na mocy którego, oprócz futsalistów wsparcie otrzymają również lubelscy szczypiorniści.

Podpisanie nowej, rozszerzonej umowy pomiędzy AZS UMCS a firmą Luxiona nastąpiło podczas środowej konferencji prasowej, w której udział wzięli: prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS, przedstawiciele firmy Luxiona Poland: Łukasz Świć, dyrektor regionu i Rafał Mroczek, dyrektor handlowy oraz Rafał Walczyk, prezes zarządu AZS UMCS Lublin i przedstawiciele drużyn, które wspiera Firma Luxiona Poland: Łukasz Mietlicki, trener futsalistów oraz Karol Kołodziejczyk, kierownik drużyny piłkarzy ręcznych.

- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, poza stawianiem na naukę i dydaktykę, nie zaniedbuje pozostałych aktywności akademickich. Myślę tutaj o kulturze studenckiej i sporcie akademickim. Od początku tej kadencji deklaracja ze strony władz rektorskich, co do kontynuowania tej polityki, była jednoznaczna – powiedział prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS i podkreślił, że to już drugie formalne spotkanie w celu podpisania umowy, tym razem w zakresie rozszerzonym: - Po naszych rozmowach widzę znacznie szerszą perspektywę na kooperację z podmiotem biznesowym, znanym na rynku nie tylko europejskim, ale również światowym, dotyczącym różnych innych sfer współpracy związanych z dydaktyką, pomysłami na nowe specjalności i kierunki studiów, które mogłyby znajdować również zainteresowanie i wsparcie ze strony firmy – wymienił rektor i dodał, że tych możliwości jest naprawdę wiele. - W związku z tym mam nadzieję, że przy okazji kolejnych spotkań będziemy mogli pochwalić się przed Państwem dokonaniami na innych polach, nie tylko tych związanych ze sponsorowaniem sportu. Nie mniej jednak, korzystając z okazji, bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasową owocną współpracę i liczę na jej kontynuację na podobnym albo wyższym poziomie również w przyszłości.

Na korzyści z poszerzonej współpracy zwrócił uwagę także Rafał Mroczek, dyrektor sprzedaży Luxiona, jednej z największych firm oświetleniowych w Polsce i przyznał, że tego typu inicjatywy dają młodym ludziom duże pole do rozwoju zawodowego. - To dla nas jest bardzo duży zaszczyt, że możemy w czymś takim uczestniczyć. To, co robimy na co dzień, to jest jakiś rodzaj biznesu, natomiast sponsorowanie jest to pewnego rodzaju dawanie pasji ludziom, którzy chcą się realizować w tych ciężkich czasach. Teraz kiedy jesteśmy po covidzie i w czasach tak naprawdę nieprzewidywalnych, wszystkie tego typu inicjatywy są o tyle ważne, że ci ludzie, realizując swoją pasję, tak naprawdę mocno się rozwijają. My jesteśmy dobrzy w robieniu biznesu, natomiast nie znamy się tych pasjach, które Państwo tutaj robicie. Tylko tyle mogę powiedzieć, że jesteśmy zaszczyceni, że w ogóle chcecie nas do takich inicjatyw zaprosić – powiedział.

Zadowolenia z przedłużenia umowy nie krył Rafał Walczyk, prezes AZS UMCS Lublin, który liczy, że dzięki wsparciu firmy uczelniany klub będzie mógł dalej się rozwijać. – Te dwa lata pokazały, że obdarzone zaufanie przyniosło wymierne efekty. Sportowo udało nam się pewne tematy ustabilizować. Mamy nadzieję, że dzięki temu wsparciu, uda nam się osiągnąć jeszcze więcej i w przyszłości wspólnie będziemy mogli cieszyć się z sukcesów sportowych – powiedział prezes AZS UMCS Lublin.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    22 września 2022