77. PZLA Mistrzostwa Polski U20

18 lipca na Stadionie Lekkoatletycznym MOSiR w Lublinie rozpoczęły się 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20. Potrwają do 20 lipca. Organizatorem zawodów jest Miasto Lublin wraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Operatorem mistrzostw został wybrany AZS Lublin.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali przedstawiciele władz Miasta Lublin, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Podczas wydarzenia obecni byli również reprezentanci naszej Uczelni: dr hab. Arkadiusz Bereza, prof. UMCS, prorektor ds. ogólnych oraz Rafał Walczyk – prezes Zarządu AZS UMCS Lublin.

W 77. PZLA Mistrzostwach Polski U20 bierze udział niemal 700 zawodników, którzy reprezentują ponad 200 klubów z całego kraju.

Zawody rozpoczęły się od konkursu pchnięcia kulą kobiet. Złoty medal zdobyła Zuzanna Maślana z MLKL Płock, która w najlepszej próbie uzyskała wynik 16,97 metra. Srebrny krążek wywalczyła Joanna Marszlewska (Jurand Szczytno), zaś brązowy – Anna Kicińska (UKS Tempo 5 Przemyśl).

Po uroczystej ceremonii otwarcia mistrzostw odbył się finał skoku w dal kobiet. Zwyciężyła Julia Adamczyk (RLTL Optima Radom) z wynikiem 6,25 m. Na drugim stopniu podium znalazła się Julia Nobik (Juvenia Puszczykowo), a na trzecim – Maja Borchardt (Pomorze Stargard).

Dzień otwarcia zawodów był szczęśliwy dla reprezentantki AZS UMCS – Mai Łyskowskiej, która w biegu na 100 metrów zdobyła srebrny medal (z czasem 11,94 sekundy).

Podczas trzech dni rywalizacji zostanie rozegranych dwadzieścia konkurencji i wręczonych będzie 156 medali. 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Prezydent Lublina Krzysztof Żuk.