„Wieczory Literackie” z Marianem Pilotem

17 listopada br. w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS odbyło się kolejne spotkanie autorskie z cyklu „Wieczory Literackie”. Tegorocznym gościem wieczoru był Marian Pilot - polski pisarz, dziennikarz, scenarzysta filmowy; przedstawiciel tzw. nurtu wiejskiego. Laureat Literackiej Nagrody NIKE 2010 za powieść „Pióropusz”.

Autor m.in. takich utworów literackich jak: Panny szczerbate, Opowieści świętojańskie, Majdan, Pantałyk, Zakaz zwałki, Karzeł pierwszy, król tutejszy; Tam, gdzie much nie ma…, Jednorożec, Wykidajło, Ciżba: opowieści i opowiadania, W słońcu, w deszczu, Matecznik, Sień, Bitnik Gorgolewski, Na odchodnym: opowieści i opowiadania, Cierpki, oboki, nice: bardzo małe opo, Gody, Pióropusz, Ssapy, szkudły, świętojanki: słownik dawnej gwary Siedlikowa.

W jego filmografii znajdują się scenariusze: W słońcu i w deszczu, Historia o proroku Eliaszu z Wierszalina oraz Pan na Żuławach oraz dialog - Ucieczka z miejsc ukochanych.

Spotkanie prowadziła dr Anna Nasalska.

Główni organizatorzy wydarzenia: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS.

    Aktualności