XVII Lubelski Festiwal Nauki w Muzeum UMCS

Miło nam poinformować, że Muzeum UMCS bierze w tym roku udział w XVII Lubelskim Festiwalu Nauki, który odbywa się w dniach 18-24 września.

Zachęcamy do rezerwacji miejsc i uczestnictwa w proponowanych przez nas projektach:

Lublin i Lubelszczyzna w Publikacjach Pracowników Instytutu Historii UMCS” - Ekspozycja została przygotowana w 2014 roku przez ówczesnych pracowników naukowych Instytutu Historii UMCS (dr hab. Aleksandrę Jaworską, dr Roberta Jopa, dr Tomisława Giergiela), z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia UMCS, a obecnie, po wzbogaceniu o publikacje z lat 2014 - 2020 zostanie ponownie zaprezentowana w Sali Wystawienniczej Muzeum UMCS, w gmachu Biblioteki Głównej przy ul. Radziszewskiego 11. Otwarcie wystawy zainauguruje 20 września o godz. 13.00 wykład prof. Tomisława Giergiela. Terminy zwiedzania: 21-24.09.2021, godz. 8.00 i 10.00.

„Krótkie rozważania na temat pracy muzealnika w Muzeum UMCS” - Muzeum UMCS poprowadzi pogadankę internetową poświęconą pracy muzealnika uczelnianego oraz najcenniejszym zabytkom znajdującym się w zasobie placówki, która może poszczycić się już ponad czterdziestoletnim istnieniem. Wydarzenie odbędzie się online na platformie MS Teams 22.09.2021 r. o godz. 14.00.

„Spacery z Muzeum UMCS” - Zespół Muzeum UMCS zaprasza na wycieczki edukacyjne po Miasteczku Akademickim. W ramach narracji, bogatej w historię poszczególnych obiektów, anegdotki i ciekawostki, zaprezentowane zostaną materiały pomocnicze powstałe w oparciu o zabytkowe fotografie znajdujące się w zasobie Muzeum, mające na celu pokazanie grupom szkolnym zmian, jakim ulegał Kampus Uniwersytecki na przestrzeni minionych siedmiu dziesięcioleci. Wycieczki odbędą się w dniach 21-24.09.2021 o godz. 12.00

Rezerwacji należy dokonać na stronie internetowej poświęconej festiwalowi:

https://www.festiwal.lublin.pl/

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Anna Dubis
    Data dodania
    9 września 2021