Wystawa malarstwa Mariusza Kiryły w Muzeum UMCS

Muzeum UMCS serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Mariusz Kiryła. Malarstwo”, który odbędzie się 25 września 2023 r. o godz. 17:00 w holu Biblioteki Głównej UMCS, przy ul. I. Radziszewskiego 11.

Mariusz Witold Kiryła – rocznik 1956, świdniczanin z wyboru i z zamiłowania. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. Uczestnik kontrkulturowych działań artystycznych w Polsce w latach 70./80. XX w.

Uwielbia malarstwo plenerowe. Od kilkunastu lat zajmuje się fotografiką, publikuje zdjęcia na łamach portali internetowych i prasy drukowanej. Jako fotograf stara się dokumentować przemijanie pejzaży miejskich, odchodzących bezpowrotnie z krajobrazu urbanistycznego; przygotował projekty okładek wielu książek związanych ze Świdnikiem. Ceni czysto rzemieślnicze przygotowanie twórców, jakiego nie znajduje w kulturze ponowoczesnej. Jako artysta jest postacią niezwykle wyrazistą, na trwałe wpisaną w kulturalny pejzaż miasta i regionu. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta jako twórca i animator kultury.

Wystawę będzie można oglądać we wrześniu i październiku 2023 r.

    Aktualności

    Autor
    Anna Dubis
    Data dodania
    22 września 2023