Wystawa "Ludzie Bangladeszu" autorstwa Talhy Bin Shamsa w Muzeum UMCS

Muzeum UMCS oraz Fundacja Mała Misja zapraszają na wernisaż wystawy "Ludzie Bangladeszu" autorstwa Talhy Bin Shamsa, który odbędzie się 19 stycznia 2024 r. w Sali Wystawienniczej Muzeum UMCS o godzinie 14.30.

Fundacja Mała Misja to projekt pomocowy Radosława Jareckiego i Moniki Piątek łączący w sobie działania na dwóch płaszczyznach: lokalnej oraz globalnej. W ramach Fundacji realizowane są przedsięwzięcia o charakterze wolontariackim, edukacyjnym oraz kulturalnym, a organizacja tej wystawy jest tego wspaniałym przykładem.

Talha Bin Shams urodził się w mieście Saidpur na północy Bangladeszu. Studiował malarstwo i projektowanie podczas studiów licencjackich, następnie kształcił się w zakresie nauk społecznych na Uniwersytecie w Dhaka w Bangladeszu. W 2019 roku przyjechał
do Polski na studia na kierunku Komunikacja Międzykulturowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie.

Prace artysty inspirowane są muzyką, tańcem, życiem codziennym, bogatą przeszłością i tradycją Bangladeszu. Swoje prace Talha Bin Shams dotychczas prezentował na wystawach w stolicy Bangladeszu Dhace, a także w Polsce: w Lublinie, Chełmie, Radomiu oraz Kazimierzu Dolnym.

Wystawa będzie dostępna do końca lutego 2024 r. Współorganizatorem wydarzenia jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie.

Serdecznie Zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Anna Dubis
    Data dodania
    16 stycznia 2024