"Weekend Seniora z kulturą" w Muzeum UMCS

Muzeum UMCS zaprasza na "Weekend Seniora z kulturą"!

Muzeum UMCS uprzejmie informuje, że w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Weekend Seniora z kulturą" będzie możliwość zwiedzania prezentowanej w Muzeum wystawy czasowej "Zwierzęta jezior, rzek i oceanów" w dodatkowym terminie. Zwiedzających zapraszamy w sobotę 01.10.2022 r. w godzinach 8.00-15.00. Wejście na ekspozycję jest bezpłatne.

Jednocześnie informujemy, że w niedzielę 02.10.2022 r. gmach Biblioteki Głównej UMCS będzie niedostępny dla użytkowników i w tym dniu nie będzie możliwości zwiedzania Muzeum.

Wystawa "Zwierzęta jezior, rzek i oceanów" została zorganizowana przez Muzeum UMCS oraz Muzeum Zoologiczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS. Prezentuje zwierzęta zamieszkujące rzeki, zbiorniki wód słodkich i słonych oraz ziemno-wodne. Przejrzysty układ ekspozycji daje możliwość prześledzenia zmienności budowy zewnętrznej różnych grup systematycznych zwierząt i ich adaptacji do środowiska. W prezentowanej kolekcji znajdują się gąbki, koralowce, mięczaki, stawonogi, szkarłupnie, ryby i ssaki wodne. 

Zapraszamy serdecznie!

    Aktualności

    Autor
    Anna Dubis
    Data dodania
    26 września 2022