„Mistyczny Lublin – architektura naszych przodków”

Archiwum i Muzeum UMCS ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa Leszka W. Niewiadomskiego, który odbędzie się 7 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w sali wystawienniczej Muzeum (ul. Radziszewskiego 11).

Leszek W. Niewiadomski urodził się w 1953 r. w Lublinie. Studia artystyczne ukończył z wyróżnieniem w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Edukację kontynuował w zakresie grafiki w ramach studiów podyplomowych organizowanych przez Instytut.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, działa w Zarządzie Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym, jest współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie oraz grupy artystycznej "Kontrast".

Prace artysty prezentowane były w ramach licznych wystaw autorskich i zbiorowych zarówno w Polsce jak i zagranicą: w Danii, Francji, Holandii, Kanadzie, Rumunii, Słowacji, Ukrainie i we Włoszech. Ponadto liczne dzieła znajdują się w zbiorach muzealnych, placówkach dyplomatycznych, galeriach oraz w rodzimych i zagranicznych kolekcjach prywatnych.

Wieloletnia praca artystyczna Leszka W. Niewiadomskiego zaowocowała licznymi nagrodami i wyróżnieniami w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich oraz honorowymi odznaczeniami m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego, Medalem Prezydenta Miasta Lublin, Medalem „Dantibus Spem”.

Wystawa została zrealizowana w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin.

Dostępna dla zwiedzających będzie do 8 marca 2020 r. Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Anna Dubis
    Data dodania
    3 lutego 2020