Akademicki Jarmark Świąteczny za nami!

We wtorek, 6 grudnia 2022 r. na placu Marii Curie-Skłodowskiej odbyło się wydarzenie dedykowane wszystkim mieszkańcom naszego miasta - w szczególności studentom Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Już o godzinie 10.00 namioty UMCS wypełniły się ozdobami świątecznymi, pierniczkami i kartkami okolicznościowymi przygotowanymi przez Studenckie Koła Naukowe i zaproszonych gości.

To wszystko w szczytnym, charytatywnym celu - wsparcia fundacji i stowarzyszeń działających na obszarze Lublina, integrację społeczności akademickiej oraz zapoznanie z działalnością społeczności sąsiedzkich.

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni m.in.: Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1, Żłobek Uniwersytecki maluch.net, Lubelskie Sploty oraz Stowarzyszenie Kooperatywa Lubelska, oferujące ekologiczną żywność z województwa lubelskiego.

O wystrój świąteczny naszego wydarzenia zadbali także nasi Partnerzy - Ogród Botaniczny UMCS oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, dzięki którym przy pomniku Patronki, pojawiły się zielone choinki, ramki do zdjęć oraz dekoracje umieszczone na namiotach uniwersyteckich.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także specjalna dedykowana przestrzeń przeznaczona do wykonania okolicznościowych zdjęć świątecznych.

Mimo zimowej aury pogodowej, o ciepły klimat zadbali także przedstawiciele MPK Lublin, dzięki których uprzejmości, na placu zostały ustawione koksowniki.

Wydarzenie było naszym pierwszym „zimowym” spotkaniem przeznaczonym dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. 

Organizator Wydarzenia: Centrum Promocji UMCS

Partner Wydarzenia : Ogród Botaniczny UMCS, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Patronat medialny objęli: Radio Centrum oraz TV UMCS

Autorka tekstu: Justyna Stępniak

Zdjęcia: Bartosz Proll, Centrum Prasowe UMCS

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    8 grudnia 2022