Nikola Góral

Nazywam się Nikola Góral i studiuję na pierwszym roku Biologii. Ukończyłam sześcioletnią szkołę plastyczną otrzymując tytuł plastyka w specjalności reklama wizualna. W tej szkole po raz pierwszy zetknęłam się z profesjonalną fotografią i filmem.

Najbardziej lubię robić zdjęcia ludziom, szczególnie interesuje mnie portret i autoportret. Preferuję ujęcia awangardowe, dziwne, nietypowe.

Na moich pierwszych studiach (Historia sztuki) zafascynowały mnie możliwości jakie daje robienie zdjęcia telefonem komórkowym – niechlujna rozpikselowana struktura, filtry, zniekształcenia – wszystko to, co wydaje się minusem aparatu komórkowego stało się inspiracją dla mnie do tworzenia oryginalnej sztuki.

Mam również wiele innych zainteresowań, m.in. zajmuję się popularyzowaniem nauki w ramach działalności w kołach naukowych (Studenckim Kole Naukowym Neurobiologów oraz Studenckim Kole Naukowym Fitochemików) oraz wolontariatu (program Projektor). Projektuję edukacyjne escape roomy i wygłaszam wykłady popularnonaukowe – ostatni wygłosiłam na Festiwalu Fantastyki Falkon. Oczywiście interesuje mnie też biologia, (zwłaszcza fizjologia roślin, ekologia i mykologia), ale także fizyka. W wolnym czasie piszę również wiersze.

 

    Członkowie