Joanna Wiśniewska

Nazywam się Joanna Wiśniewska. Studiuję na kierunku Prawno-menadżerskim I rok II stopnia na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Zarządzanie, specjalność Reklama i nowoczesne formy komunikacji marketingowej.

Obecnie pełnię funkcję Wice-przewodniczącej Studenckiego Koła Fotografii Przyrodniczej oraz uczęszczam na zajęcia do Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

Fotografią zaczęłam interesować się w 2011 roku. Na początku tworzyłam proste fotografie przedstawiające przyrodę i okolice mojego miejsca zamieszkania. Fotografuję głównie pejzaże w świetle wschodzącego i zachodzącego słońca oraz otaczającą mnie rzeczywistość. Był to jeden ze sposobów oderwania się od codziennych obowiązków. W tym samym roku moim pierwszym, wielkim sukcesem było otrzymanie wyróżnienia w Konkursie Fotograficznym „Żyj ekologicznie” w kategorii I „przyroda, krajobraz, ekologia, sport, aktywny wypoczynek” organizowany przez Starostę Lubelskiego. Od tego momentu postanowiłam doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie fotografii. Organizowałam zaaranżowane sesje fotograficzne z udziałem moich znajomych.

We wrześniu 2012 roku dołączyłam do Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie prowadzonej pod kierunkiem opiekuna artystycznego Pani Anny Asyngier – Kozieł. Dzięki tym zajęciom poznałam w ciemni i studio różne techniki fotograficzne. Od niedawna zaczęłam interesować się fotografią otworkową, która jest dla mnie magicznym przeżyciem zagłębiania się w tajniki fotografii tradycyjnej.

Dzieła Zdzisława Beksińskiego inspirują mnie do tworzenia fotografii.

Obecnie prowadzę swoje dwa projekty fotograficzne. Pierwszy z nich pt. „Bystrzyca w kadrze” w fotografii pejzażowej. W tym projekcie pragnę pokazać, jak wygląda meandrująca rzeka na różnych odcinkach w ciągu czterech pór roku. Celem jest także zwrócenie uwagi odbiorcy na ochronę środowiska naturalnego rzeki oraz ukazanie zmieniającego się krajobrazu

Drugim przedsięwzięciem jest projekt pt. „Architektoniczne zwierciadła Lubelszczyny”. W tym projekcie chcę pokazać zabytkowe oraz zapomniane pomniki kultury z województwa lubelskiego. Pragnę zwrócić uwagę odbiorcy na ochronę lubelskiej architektury.

Biorę czynny udział w warsztatach oraz w konkursach fotograficznych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. Prezentowałam swoje prace na ponad 34 zbiorowych wystawach fotograficznych.

Moimi największymi osiągnięciami w dziedzinie fotografii są:

 • Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami – marzec 2015r., 2016r. i 2017r.
 • Stypendium Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej – maj 2015r.
 • II Nagroda – XV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny im. Jana Bułhaka „Pejzaże wokół mojego miasta” – Łódź, wrzesień 2016r.
 • III Nagroda – XIII, XIV i XVI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny im. Jana Bułhaka „Pejzaże wokół mojego miasta” – Łódź, październik 2014r., 2015r. i 2017r.
 • III Nagroda – II Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii” – Lublin, grudzień 2014r.
 • III Nagroda – VII Wojewódzki Konkurs Fotograficzno – Plastyczny „Kocie sprawy” – Zamość, luty 2016r.
 • III Nagroda – Konkurs Fotograficzny „(Nie) Znane Tajemnice Pojezierza” – Łęczna, grudzień 2016 r.
 • Nagroda Specjalna – VI Wojewódzki Konkurs Fotograficzno – Plastyczny „Kocie sprawy” – Zamość, marzec 2015r.
 • Wyróżnienie – VIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Światło wieczorową porą” – Pabianice, kwiecień 2015r.
 • Wyróżnienie – VII Ogólnopolskie Biennale Plastyczno – Fotograficzne Dzieci i Młodzieży „Przyroda” – Radom, czerwiec 2014r.
 • Wyróżnienie – Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku z Pasją” – Zamość, sierpień 2016r.
 • Wyróżnienie – Konkurs Fotograficzny „Żyj ekologicznie”, kategoria I „przyroda, krajobraz, ekologia, sport, aktywny wypoczynek” – Lublin, listopad 2011r.
 • Laureat oraz Nagroda Publiczności – Konkurs Fotograficzny „Lublin w sercu i obiektywie” – Lublin, wrzesień 2014r.
 • Laureat – Konkurs Fotograficzny „Letnie wspomnienia z Osady Średniowiecznej” – Huta Szklana, wrzesień 2016r.
 • Laureat – Konkurs Fotograficzny „Pocztówki z Kozłówki” – Kozłówka, sierpień 2014r.

Poza fotografią interesuję się marketingiem dziecięcym oraz działaniami PR. Uwielbiam muzykę z lat ’70 i ’80, a najbardziej muzykę: Queen, ABBA, Shakin Stevens oraz Bee Gees.

Galeria - Joanna Wiśniewska

Funpage - Foto Mico

  Członkowie