Edyta Szewczyk

Mam na imię Edyta, mam 20 lat i pochodzę z miasta związanego z Janem Kochanowskim – ze Zwolenia. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS’ie w Lublinie.

Uwielbiam podróżować, chodzić na koncerty, spędzać czas z bliskimi… ale to fotografia jest moją największą pasją.

Wszystko zaczęło się, gdy dostałam od cioci swój pierwszy aparat (oczywiście na kliszę). Tak bardzo spodobało mi się robienie zdjęć, że rzuciłam naukę gry na gitarze. Zaczęłam poznawać podstawy fotografii z książek, a nawet uczęszczać na zajęcia w Domu Kultury. Na początku fotografowałam tylko przyrodę, jednak później zadecydowałam, że chcę nauczyć się robić portrety - i tak zostało do dziś. Oczywiście nadal lubię przesiadywać godzinami w ogródku mojej babci z ulubioną muzyką w słuchawkach i po prostu robić zdjęcia. Od pewnego czasu fotografuję także aparatem analogowym. Klimat zdjęć analogowych jest jedyny i niepowtarzalny, każde zdjęcie jest przemyślane, bo przecież klisza ma tylko 36 miejsc J

Fotografia jest dla mnie bardzo ważna. Dzięki niej mogę utrwalać ulotne chwile, by nigdy nie zostały zapomniane. Mogę przekazać to, co jest w mojej głowie. Dzięki fotografii poznałam tez wielu cudownych ludzi i to z fotografią wiążę swoją przyszłość, i mam nadzieję, że moje marzenia się spełnią.

Moje prace możecie znaleźć tutaj:

Facebook: Edyta Szewczyk Photography

Instagram: edytaszewczyk.photography

Blog: edytaszewczyk.blogspot.com

Galeria - Edyta Szewczyk

    Członkowie