Stacja Polarna UMCS w Calypsobyen w mediach społecznościowych

Serdecznie zachęcamy do śledzenia strony internetowej naszej Stacji Polarnej w Calypsobyen na Spitsbergenie dostępnej na Facebook'u: https://www.facebook.com/Calypsobyen-830368453649898

Na tej stronie będą zamieszczane aktualne informacje odnośnie tegorocznej już rozpoczetej 29. Wyprawy Polarnej na Spitsbergen.

Pierwszy wpis:
XXIX Wyprawa Polarna UMCS jest organizowana przez pracowników Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku WNoZiGP UMCS oraz Uniwersytetu Gdańskiego.
W drodze do Calypsobyen - Po 10-dniowej kwarantannie w Oslo (5-15 czerwca) wreszcie dotarliśmy do Longyearbyen (Svalbard)!.
Spitsbergen przywitał nas pochmurną i jeszcze prawie zimową aurą (ok. 0-1st. C).
Zgłoszenie rozpoczęcia Wyprawy w biurze Gubernatora Svalbardu zostało pozytywnie zaopiniowane. Pomimo trudności związanych z pandemią udało się uzyskać wszystkie konieczne pozwolenia na prowadzenie badań polarnych w rejonie Bellsundu. Obecnie oczekujemy przybycia do Longyearbyen statku Horyzont II (18.06), który zabierze nas do Stacji Polarnej UMCS w Calypsobyen.
Pozdrawiamy!
 
  • Dr Sara Lehmann-Konera - Kierownik Projektu NCN nr 2019/32/C/ST10/00483 "Badania modyfikacji chemizmu wód powierzchniowych i podziemnych oraz transport zanieczyszczeń antropogenicznych w zlewni niezlodowaconej Potoku Renifera pod wpływem zróżnicowanego zasilania przez wody opadowe (Bellsund, Spitsbergen)
  • Dr hab. Piotr Zagórski, prof. UMCS - Kierownik XXIX Wyprawy Polarnej UMCS

    Aktualności

    Data dodania
    16 czerwca 2021