III Międzynarodowy Tydzień Geomorfologii

Tydzień Geomorfologii to odbywające się od 2 lat w pierwszych dniach marca wydarzenie, którego inicjatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Geomorfologów. Jest to jedyne takie wydarzenie stwarzające okazję do promowania i popularyzacji wyników badań geomorfologicznych na skalę światową. Pierwsze dwie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyciągnęły liczne grono naukowców, popularyzatorów nauki, uczniów i studentów, sympatyków nauk przyrodniczych.

W bieżącym roku zapraszamy do uczestnictwa w różnego rodzaju formach prezentacji. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy w quizie geomorfologicznym, wysłuchania popularnonaukowych prelekcji o Islandii, Andach, wyspie Wolin czy piaskowcowych krajobrazach Chin. Dowiedzmy się, czym są ozy lub jak rozpoznano megapowódź suwalską? Te wszystkie i inne ciekawe wykłady przedstawia szczegółowy i bogaty program, który jest dostępny pod tym linkiem.

Wszystkie wydarzenia będą odbywać się zdalnie za pomocą aplikacji MS Teams. Linki do poszczególnych wydarzeń znajdują się w przedstawionym harmonogramie.

Uczcijmy święto geomorfologii, biorąc udział w Międzynarodowym Tygodniu Geomorfologii. Zachęćmy nasze rodziny, przyjaciół do poznania nauki o formach rzeżby terenu.

Zarząd Stowarzyszenia Geomorfologów Polskich

Prelegenci z naszego Instytutu to prof. dr hab. Wojciech Zgłobicki oraz dr hab. Waldemar Kociuba, prof. UMCS.

Informacje znaleźć można również na stronie Stowarzyszenia oraz na stronie Facebook SGP.

    Aktualności

    Data dodania
    20 lutego 2022