Warsztaty o przesłuchaniu małoletniego

Z przyjemnością informujemy, że Katedra Postępowania Karnego UMCS objęła patronat nad wydarzeniem „Małoletni jako osobowe źródło dowodowe w procesie karnym – seria otwartych warsztatów online”, które organizowane jest przez Koło Naukowe Kryminalistyki i Prawa Dowodowego UMCS.

 

Warsztaty prowadzi mgr Katarzyna Osiak-Krynicka – asystentka w Katedrze Postępowania Karnego UMCS.

 

Opis wydarzenia:

Dziecko jest istotą ludzką, której rozwój fizyczny i psychiczny jeszcze się nie zakończył. Dlatego zasługuje ono na szczególną ochronę. Niestety, coraz częściej słyszy się, że małoletni padł ofiarą przestępstwa. Budzi to złość i niedowierzanie w społeczeństwie, że ktoś mógł skrzywdzić tę bezbronną istotę. Jeżeli zostanie wszczęte postępowanie karne przeciwko sprawcy tego czynu, może zostać podjęta decyzja o przesłuchaniu małoletniego pokrzywdzonego w charakterze świadka.

➡️ Czy dziecko może złożyć wiarygodne zeznania?

➡️ Jak wygląda przesłuchanie dziecka w polskim procesie karnym?

➡️ Jakie prawa przysługują mu podczas tej czynności procesowej?

➡️ Czym jest wtórna wiktymizacja?

 

Na te i inne pytania pomoże odpowiedzieć seria warsztatów otwartych “Małoletni jako osobowe źródło dowodowe w procesie karnym” które poprowadzi mgr Katarzyna Osiak-Krynicka, asystentka w Katedrze Postępowania Karnego UMCS.

 

Warsztaty składać się będą z czterech wykładów:

Wykład I: Wprowadzenie do problematyki roli małoletniego w procesie karnym. Prawa i obowiązki małoletniego w procesie karnym. 

Wykład II: Tryb ochronny przesłuchania małoletniego - aspekty procesowe, kryminalistyczne i psychologiczne 

Wykład III: Role osób biorących udział w przesłuchaniu małoletniego pokrzywdzonego 

Wykład IV: Szczególne tryby przesłuchania pokrzywdzonego małoletniego 

 

Aby wziąć udział w warsztatach należy dołączyć do grupy na Facebook’u (KLIKNIJ TUTAJ). Tam niebawem zostanie opublikowany szczegółowy harmonogram warsztatów.

 

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Piotr Wróbel
    Data dodania
    24 lutego 2021