Tymczasowe aresztowanie i jego realizacja w Polsce - spotkanie eksperckie z prof. Katarzyną Dudką

Studenckie Penalne Koło Naukowe, działające w Katedrze Postępowania Karnego WPiA UMCS w Lublinie, ma zaszczyt zaprosić Wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie eksperckie pt. ,,Tymczasowe aresztowanie i jego realizacja w Polsce”.

Tymczasowe aresztowanie jest jednym ze środków zapobiegawczych stosowanych w polskiej procedurze karnej. Jest to jednocześnie jedyny środek o charakterze izolacyjnym, który powinno się stosować wyłącznie w uzasadnionych i ściśle określonych sytuacjach tj. wtedy, gdy inne środki zapobiegawcze okażą się niewystarczające. Tymczasowe aresztowanie orzekane jest jedynie na mocy postanowienia sądu w celu ochrony prawidłowego przebiegu postępowania karnego.
O tym jakie są przesłanki stosowania tymczasowego aresztowania, ile może trwać, jak wygląda jego procedura, a także o wyłączeniach stosowania tego środka zapobiegawczego opowie Państwu nasz gość - Pani Prof. dr hab. Katarzyna Dudka.
 
 
Spotkanie odbędzie się 5 maja 2022 roku (czwartek) o godzinie 18:00 za pośrednictwem platformy MS Teams– kod/link do zespołu: uvl1u44. LINK TUTAJ
Do zespołu, w którym odbędzie się spotkanie mogą dołączyć osoby posiadające konto pocztowe w domenie UMCS na MS Teams.
Zapraszamy również osoby spoza naszej uczelni – prosimy o podanie adresu e-mail w wiadomości prywatnej.
Liczymy na Państwa obecność!

    Aktualności

    Autor
    Piotr Wróbel
    Data dodania
    4 maja 2022