Wystawa Jubileuszowa SKFP "Kroniki natury"

Z okazji dziesięciolecia działalności Studenckiego Koła Fotografii Przyrodniczej UMCS zapraszamy na wernisaż wystawy jubileuszowej pt. "Kroniki natury".

Promienie słońca przebijające korony drzew, poranna rosa na trawie, wschody i zachody słońca. To właśnie zachwyca członków Studenckiego Koła Fotografii Przyrodniczej UMCS, a świat widziany przez ich obiektywy będzie można zobaczyć  już 12 maja o godzinie 17.00 w ACK UMCS Chatka Żaka przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie na wernisażu wystawy.

Wystawa jubileuszowa pt. "Kroniki natury" uświetni dziesięciolecie działalności Koła. Autorami zdjęć są absolwenci UMCS, studenci, a także Opiekun Koła – dr hab. Marek Kucharczyk. Fotografie znajdujące się na wystawie ukazują przyrodę w różnych jej aspektach, a także mówą o nas samych – jak widzimy i potrafimy ją fotografować.


Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej powstało 10 kwietnia 2008 roku na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Opiekunem i współzałożycielem Koła jest dr hab. Marek Kucharczyk. Koło zrzesza pasjonatów natury i fotografii. Obecnie liczy 30 członków, a przez 10 lat działalności uczestniczyło w nim ponad 150 osób. Do zadań Koła należą: organizowanie wyjazdów terenowych, wystaw i konkursów fotograficznych.

Kolejną wystawę fotograficzną pt. „Kroniki natury II” można oglądać w Galerii „Pod Palmą” na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS od 30 kwietnia 2018r.

Projekt plakatu wykonał wieloletni członek SKFP - Rafał Sosiński.
Natomiast fotografia w tle jest autorstwa Opiekuna - dr. hab. Marka Kucharczyka.

Zapraszamy do przyłączenia się do wydarzenia na Facebooku


Kontakt:
Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej UMCS
Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS, pok. 409B
ul. Akademicka 19
20-033 Lublin
www.skfp.umcs.pl
Strona na Facebooku

    Aktualności