UMCS Ambasadorem Województwa Lubelskiego

15 lutego 2020 r. już po raz 21. przyznano prestiżowe tytuły Ambasadora Województwa Lubelskiego. W kategorii „instytucja” kapituła uhonorowała Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, doceniając ogromny, wieloletni wkład uczelni w wielopłaszczyznowy rozwój regionu. Obchodzący w ubiegłym roku jubileusz 75-lecia UMCS jest największą uczelnią we wschodniej Polsce, której mury opuściło dotąd ponad 247 tysięcy absolwentów. Jest w ścisłej czołówce uczelni w Polsce pod względem liczby studentów zagranicznych, pochodzących z blisko pięćdziesięciu państw.

Partnerami międzynarodowymi UMCS jest aż kilkaset instytucji z całego świata. Uczelnia zainicjowała Program Research in Lublin, bierze udział w kluczowych dla województwa inicjatywach, działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, zaś naukowcy zajmują się przełomowymi badaniami. UMCS łączy naukę i dydaktykę z akademicką kulturą i sportem.

Podczas uroczystej gali w Centrum Spotkania Kultur statuetkę z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego odebrał Rektor UMCS - prof. dr hab. Stanisław Michałowski.

Gratulujemy!

Fot. Bartosz Proll

    Polecamy

    Data dodania
    25 lutego 2020