Realizacje, przygotowane przez Grupę Medialną:

W maju 2015 roku odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 50-lecia Akademickiego Centrum Kultury "Chatka Żaka". Telewizyjną relację z tego wydarzenia przygotowali studenci UMCS: Aleksandra Czuryło, Julia Melnyk, Katarzyna Chołodowska, Ewa Bulisz, Cezary Zapała, Paweł Soszyński, Agnieszka Szmidt i Mateusz Chazan. Przypomnijmy sobie te chwile...

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Drzwi Otwartych UMCS 2015.
Relację przygotowali studenci z Grupy Medialnej, działającej przy Inkubatorze Medialno-Artystycznym UMCS.

Program kulturalny studentów z Grupy Medialnej IMA, stworzony pod opieką prof. Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk: 

Studenci z Grupy Medialnej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS towarzyszyli z kamerą uczestnikom ogólnopolskiej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce", która odbyła się w dniach 22-23 stycznia 2015 r. w Lublinie. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia,  autorstwa Moniki Pietrzak, Krzysztofa Czerwińskiego, Roberta Frączka, Piotra Jasiulewicza i Bartłomieja Gackiewicza.

18 grudnia 2014 r.Prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko wraz z delegacją władz ukraińskich odwiedził Lublin. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej, przygotowanej przez studentów z Grupy Medialnej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS - Monikę Pietrzak i Krzysztofa Czerwińskiego.

27 listopada br. Biuro Obsługi Studiów i Studentów Zagranicznych UMCS zorganizowało Dzień Erasmusa. Stał się on okazją do wymiany doświadczeń i informacji o programie Erasmus, który dedykowany jest uczelni, jej studentom i pracownikom.  Erasmus wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni, stwarza szkołom wyższym liczne możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi.  Oto, co mówią na ten temat sami studenci - obejrzyjcie krótki film, przygotowany przez Grupę Medialną IMA UMCS.

20 listopada br. prof. dr hab. Stanisław Michałowski, Rektor UMCS w imieniu Konsorcjum ECOTECH-COMPLEX oraz Jean Michel Malbrancq, Prezes i Dyrektor Generalny GE Healthcare Europe podpisali deklarację współpracy. Dzięki temu najsilniejszy w Europie Wschodniej aparat do rezonansu magnetycznego o mocy 7 Tesli, służący głównie do badań nad chorobami mózgu trafi w przyszłym roku do naukowców. O szczegółach - w telewizyjnej relacji, przygotowanej przez studentów z Grupy Medialnej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS:

Materiały, przy których współpracowali studenci z Grupy Medialnej IMA: