Mgr Tomasz Paweł Grodzki

Grodzki Tomasz Paweł (ur. 9.12.1969 r. w Lublinie) – przedsiębiorca prywatny 

Absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Sempołowskiej w Lublinie; Wydziału Ekonomicznego UMCS na kierunku organizacja i zarządzanie (1988–1993); studium podyplomowego w zakresie zarządzanie wartością w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2000–2001).

Członek zarządu w firmach: Wikana, Interbud, Idea Invest, Pepees, Browar Łomża, Polmozbyt Lublin. Wyróżniony nagrodą „Kryształowa Cegła” jako prezes i współzałożyciel spółki Idea Invest, uczestniczącej w realizacji budynku apartamentowego przy ul. Spokojnej w Lublinie. Prokurent w firmie Perła – Browary Lubelskie w latach 2010-2014.

Ma żonę Maję i syna Tymona. Wolny czas spędza aktywnie, podróżując i uprawiając sport (rower, narty, pływanie). Kibic gier zespołowych i skoków narciarskich. Interesuje się także geografią, akwarystyką, kinem i literaturą science fiction.

Wspomnienia ze studiów: „Spore emocje budziły zaliczenia lektoratu z języka rosyjskiego – dwa błędy przy akcentowaniu słów w zaliczanym tekście i trzeba umawiać się na kolejny termin, aż do skutku... Miło wspominam imprezy organizowane przez kolegów mieszkających w akademikach (Femina, Grześ, Ikar).