Mgr Jadwiga Kiciak

Kiciak Jadwiga (ur. 26.09.1959 r. w Puczycach) – artystka sztuk wizualnych.

 Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Pietruczuka w Łosicach; Politechniki Warszawskiej na kierunku inżynieria chemiczna (1987); studium pedagogicznego w Warszawie (1990); Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym na kierunku malarstwo (2010).

W latach 1996-2005 pobierała nauki malarstwa i rysunku w amatorskich grupach prywatnych – u Andrzeja Bersza (także z ceramiki), Jacka Bukowskiego, Artura Winiarskiego, prof. Włodzimierza Szymańskiego. W latach 2009-2012 brała udział w warsztatach performance– u Tomasza Opani, Janusza Bałdygi, Alastaira MacLennana (dwukrotnie), Elviry Santamarii, Jurgena Fritza, Jacquesa Van Poppela, Borisa Nieslony\'ego (dwukrotnie), Yingmei Duan, Chengyao He.

Samodzielnie zorganizowała w Warszawie i w Łodzi wydarzenie performance „LEN II” z udziałem zaproszonych artystów z kraju i zagranicy. Należy do Beyond Belfast (od 2014 r.).

Mężatka, ma dwoje dorosłych dzieci. Jej pasją jest praca, a także kino, muzyka, literatura, czasem też sama pisze – do szuflady.