Wybrałam kierunek „Menedżer XXI wieku” na UMCS i to był w strzał w dziesiątkę. Studiowało mi się bardzo dobrze i z całego serca polecam wybór tych studiów. Jestem przekonana, że w przyszłości osiągnie ogromną renomę. Kierunek ma wiele atutów, które są unikalne na tle pozostałych tego typu w Polsce. Wspaniała organizacja zajęć. Nauka odbywa się głównie w oparciu o ćwiczenia i odwołanie się do doświadczeń. Wykładowcy to wysokiej klasy specjaliści, głównie praktycy biznesu. Warto zapoznać się z listą wykładowców – szeroki wachlarz kompetencji i ciekawych osobowości. Byłam pod wielkim wrażeniem klasy, podejścia partnerskiego, biznesowego, a czasem nawet przyjacielskiego. Każdy z Wykładowców zachęcał do kontaktu w sytuacji refleksji po zajęciach i dalszych pytań. Mam z niektórymi osobami kontakt na LinkedIn. Cudowne jest, że po zajęciach dostawaliśmy dodatkowe materiały, prezentacje, arkusze do pracy indywidualnej, listę książek wartych przeczytania, linki do stron i publikacji. Wartością dodaną byli wspaniali ludzie, którzy ze mną studiowali. Studenci kierunku to Menedżerowie, Przedsiębiorcy i oni też mnie wiele nauczyli przez wymianę wzajemnych doświadczeń i interakcję. Polecam i już tęsknię.

Magdalena Baltyn – Okręgowy Menedżer Sprzedaży, Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o.

Z całego serca polecam wybór studiów podyplomowych „Menedżer XXI wieku”. Do podjęcia tego właśnie kierunku zachęcił mnie początkowo program – tematyka zajęć i przewidziana na poszczególne z nich liczba godzin, obiecujące realną możliwość poznania potrzebnych mi zagadnień. Rzeczywistość przekroczyła moje oczekiwania. Decydujące znaczenie miał tu przede wszystkim profesjonalizm Prowadzących, będących  specjalistami i praktykami w sprawach, które nam przekazywali. Z niecierpliwością czekałam na kolejne zajęcia. Bardzo odpowiadał mi ich praktyczny charakter. Większość miała formę warsztatów,  podczas których zadania realizowaliśmy w różnych zespołach i podgrupach, a wiedzę teoretyczną  przekładaliśmy na konkretne umiejętności, dzieląc się uzyskanymi efektami. Prowadzących cechuje otwartość na wszystkich uczestników, nasze bardzo różne doświadczenia i różne potrzeby. Dali nam narzędzia, które bardzo się przydają w codziennej pracy osoby zarządzającej zespołem. Miałam też szczęście spotkać wspaniałych ludzi, z którymi przyszło mi studiować i od nich również uczyć się odwagi, mądrości, kreatywności, wrażliwości. To studia, które nie tylko dają dyplom, wiedzę i praktyczne umiejętności czy prestiż. To projekt, który – jeśli na to się otworzymy – zmienia nas samych na lepsze.

Renata Birska  Dyrektor Biblioteki Głównej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studia podyplomowe „Menedżer XXI wieku” na UMCS będę wspominał jako dobrze zainwestowany czas, nie tylko ze względu na wysoko ocenianą wartość merytoryczną zajęć, zwłaszcza tych poświęconych rozwojowi osobistemu oraz doskonaleniu praktycznych umiejętności menedżerskich, ale również na świetną atmosferę tworzoną przez wspaniałych ludzi. Spotkania z profesjonalnymi wykładowcami, praktykami biznesu, coachami, trenerami były niezwykle inspirujące i rozwijające podobnie jak praktyczne warsztaty i częste dzielenie się doświadczeniami z grupą przyjaznych, otwartych, kreatywnych studentów. Studia przypadły na dość wymagający czas zmagania się efektami ubocznymi pandemii, ale dzięki niespotykanemu zaangażowaniu obsługi administracyjnej udawało się często dokonywać rzeczy teoretycznie niemożliwych, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Jeszcze raz dziękuję Pomysłodawcom tego kierunku, Wykładowcom, Studentom i Administracji za świetnie spędzony czas. Polecam.

Andrzej Boguta – Business Development Manager, Pearson Education Polska

Do podjęcia studiów „Menedżer XXI wieku” przekonała mnie chęć rozwijania moich umiejętności w tej dziedzinie oraz perspektywa poszerzania możliwości zawodowych. Świetna uczelnia nastawiona na kreatywność kształcenia. Forma studiów skoncentrowana na zajęciach praktycznych – co jest ogromną zaletą! Wykładowcy profesjonalni i motywujący do nieustannego rozwoju. Obsługa administracyjna studiów była prowadzona na najwyższym poziomie, każdy student mógł liczyć na wsparcie, szczegółowe informacje oraz uśmiech. Jestem zdania, że te studia podyplomowe są dużym wsparciem przy rozwijaniu umiejętności menedżerskich. Dodatkowo czas spędzony podczas zajęć, będę wspominać bardzo dobrze nie tylko ze względu na miłą atmosferę i świetną współpracę z wykładowcami, ale również dzięki wspaniałym koleżankom i kolegom, którzy ze mną studiowali. Dziękuję Wszystkim :) .

Monika Niedźwiedź – Menedżer ds. Wsparcia Regionalnego, PKO Ubezpieczenia