Ogród Botaniczny UMCS jest już otwarty!

Szanowni Absolwenci, zapraszamy do Ogrodu Botanicznego UMCS, który w sobotę 24.04.2020 został otwarty dla zwiedzających.

Wstęp do ogrodu: codziennie, w godz. 11:00-17:00.

Z kartą Programu Absolwent UMCS wstęp bezpłatny.

Obowiązuje jedno wejście z kasą biletową od ul. Willowej.

Podczas pobytu na terenie Ogrodu należy bezwzględnie stosować się do wytycznych władz krajowych oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odnoszących się do pandemii, przestrzegać Regulaminu zwiedzania Ogrodu Botanicznego UMCS oraz wszelkich zaleceń pracowników Ogrodu.

Podczas przebywania na terenie Ogrodu oraz korzystania z jego infrastruktury (drogi, alejki, ławki, mosty, pomost, altany, wiaty, toalety, fontanna, kosze na śmieci) oraz podczas przebywania na parkingu, w kolejce do kasy, kupując bilet, wchodząc i wychodząc z Ogrodu, uprzejmie prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

- zakrywanie nosa i ust maseczką ochronną lub elementami odzieży;

- zachowanie 2-metrowej odległości od innych osób zwiedzających oraz pracowników Ogrodu;

- zachowanie ścisłych zasad sanitarnych.

Szklarnie, Dworek Kościuszków oraz kawiarenka "Wrzosowa Chatka" nie będą dostępne do odwołania.

Mając na względzie bezpieczeństwo osób przebywających na terenie Ogrodu oraz wytyczne dotyczące zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy osobami i powierzchnię udostępnioną do zwiedzania, Ogród zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby zwiedzających i czasowego zamykania bramy wejściowej, gdy limit zwiedzających zostanie przekroczony.

Osoby nie przestrzegające Regulaminu zwiedzania Ogrodu oraz ww. zaleceń będą proszone o opuszczenie Ogrodu bez możliwości ubiegania się o zwrot kosztów zakupu biletu.

>>Więcej informacji

    Aktualności

    Autor
    Magdalena Oziomek
    Data dodania
    27 kwietnia 2020