III Komunikat

Szanowni Państwo,

z satysfakcją informuję, że otrzymaliśmy grant na organizację I Międzynarodowego Kongresu Etnolingwistów pn. Etnolingwistyka – bilans dyscypliny: stan badań, metody i postulaty badawcze (grant został przyznany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Doskonała Nauka”). W związku z tym będziemy w stanie pokryć Państwu część kosztów pobytu w Lublinie.

Ze względu na dalsze zawieszenie wyjazdów służbowych zagranicznych, wstrzymanie przyjazdów do Uniwersytetu gości zagranicznych oraz studentów i doktorantów, przewidywaną też drugą falą epidemii koronawirusa na jesień bieżącego roku, po uzgodnieniach z Ministerstwem i władzami UMCS – ze względu na bezpieczeństwo uczestników – Kongres odbędziemy w Lublinie w dniach 20-24 czerwca 2021 roku (przed Festiwalem Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą).

Dotychczas udział w Kongresie zgłosiło 113 referentów z: Australii (1), Austrii (2), Belgii (1), Białorusi (7), Bułgarii (6), Chorwacji (1), Czech (2), Francji (2), Litwy (7), Macedonii (1), Polski (52), Rosji (12), Serbii (4), Słowacji (2) oraz Ukrainy (13). 

Zgodnie z harmonogramem grantu – uruchomimy stronę Kongresu, na której zamieścimy program, nadesłane przez Państwa tezy i noty o uczestnikach.

            W imieniu organizatorów – z wyrazami szacunku

 

Stanisława Niebrzegowska-Bartmińska

 

Lublin, 10 czerwca 2020 roku