Szlachetna Paczka 2017

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej po raz kolejny przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

W zeszłym roku, dzięki Państwa pomocy nasza Uczelnia wspomogła jedną, losowo wybraną rodzinę z Lublina. W tym roku postanowiliśmy pomóc ponownie.

Serdecznie zachęcamy pracowników, studentów i absolwentów UMCS do włączenia się w akcję. Dary można przynosić do Biura Rozwoju Kompetencji UMCS (ul. Sowińskiego12, pokój nr 5) do 7 grudnia 2017 r. do godz. 15.00. Rzeczy, które chcą Państwo ofiarować, powinny być nowe lub nie nosić śladów użytkowania.

„Szlachetna Paczka” to projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Więcej informacji o akcji „Szlachetna Paczka”: www.szlachetnapaczka

OPIS RODZINY

Kod rodziny: LBE-3119-579687

Rodzina składa się z czterech osób. Pani Monika i mąż Karol mają po 26 lat. Opiekują się dwójką swoich dzieci: Malwinką (5 l.) i Aleksandrem (3 l.) chorym na autyzm.

Rodzina przez 5 lat zamieszkiwała wspólnie z rodzicami jednego z małżonków, co rodziło wiele konfliktów. Dodatkowo zajmowali niewielki pokoik. Pan Karol przez rok był bezrobotny, co go bardzo przygnębiało. Miesiąc temu postanowili wszystko zmienić. Pan Karol znalazł pracę, na początek na okres próbny na 3/4 etatu, znaleźli mieszkanie do wynajęcia, wyremontowali je i wyprowadzili się od rodziców. Są na swoim, ale jest im ciężko. Koszty utrzymania mieszkania to comiesięczny wydatek rzędu 1390 zł. Kosztowne są też zajęcia dla Aleksandra, jego jedzenie i pieluszki. Wydają na to kwoty do 920 zł. Nie zawsze na wszystko im wystarcza środków. Po opłaceniu wszystkiego na członka rodziny pozostaje kwota ok. 460 zł. Rodzina zmaga się z chorobą Olusia, który cierpi na autyzm dziecięcy.

Pani Monika i pan Karol to młode i ufne małżeństwo. Chcą się rozwijać i być samodzielnymi. Zdecydowali się na odważne, ale konieczne kroki, by zapewnić sobie godne i samodzielne życie. Są z tego dumni. Podobnie jak z dzieci, które się im dobrze chowają. Rodzina chciałaby uzyskać stabilizację zawodową oraz zapewnić dobrą terapię swojemu synkowi.

Rodzina bardzo potrzebuje naczyń kuchennych, gdyż są dopiero po przeprowadzce i nie mają swoich, a nie stać ich na taki zakup. Istotne są też środki higieniczne i żywność.

Potrzeby rodziny:

Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach

Produkty dla niemowląt: mleko modyfikowane HIPP 4 COMBIOTIK, kaszka manna Bobovita.

Inne: mleko, płatki czekoladowe kulki

Środki czystości i artykuły higieniczne:proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów

Artykuły dziecięce: pieluchy jednorazowe Happy rozm. 6, maść Alantan

Odzież

Imię

Rodzaj

Kategoria

Rozmiar

Sylwetka

Uwagi

Malwina

przejściowe

piżama

122/128

normalna

MyLittePony

Aleksander

przejściowe

piżama

104

normalna

 

Malwina

zima

rajstopki/skarpetki

128/134 30/31

 

 

Aleksander

zima

rajstopki/skarpetki

104/110 28/29

 

 

Monika

zima

kurtka

M

 

 

Malwina

przejściowe

buciki pantofle

31/32

 

 

Materiały szkolne: farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, kredki, plastelina

Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka

Inne: garnki 2,5 l oraz 1,5 l, talerze, suszarka na ubrania.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: telewizor.

Szczególne upominki: Monika – pidżama/szlafrok; Karol – perfumy Malwinka – kucyk mówiący My Litte Pony CELESTIA; Aleksander – garaż dla samochodzików.

    Aktualności

    Autor
    Anna Lada
    Data dodania
    30 listopada 2017